Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:1922
  • produkty:3456
  • zabiegi:147
  • firmy:108
  • porady ekspertów:842
  • komentarze:16809

Komentarze:

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o szyi


Częstym problemem jest wyraźnie mniej elastyczna, wiotka skóra szyi. Jaki zabieg będzie najlepszy? 

Objawy procesów starzenia zachodzących w skórze szyi są szybciej widoczne niż np. na skórze twarzy. Skora szyi jest cieńsza, ma mniej podściółki tłuszczowej i występuje na niej mniej gruczołów łojowych.Zawiera także mniej kolagenu i elastyny. Niestety, z tego powodu trudniej niż twarz poddaje się zabiegom medycyny estetycznej – zazwyczaj trzeba zrobić więcej powtórzeń i dłużej poczekać na widoczny efekt. Dla osób powyżej 25 rż. ważna jest profilaktyka. Aby spowolnić procesy starzenia się skóry stosujemy ochronę przeciwsłoneczną, retinoidy, zabiegi prewencyjne typu mezoterapia, eksfoliacja kwasami. Powyżej 35., 40. roku życia, gdy nasila się wiotkość skóry i pojawiają się poziome zmarszczki szyi (tzw. obręcze Wenus) do zabiegów dołączamy laseroterapię, toksynę botulinową, preparaty biostymulujące.

Szyję szpecą charakterystyczne poziome bruzdy przypominające obręcze. W jaki sposób można je usunąć?

Dzisiaj taką szyję nazywamy „szyją technologiczną”. Jesteśmy „look down generation” – pokoleniem patrzącym w dół. Ma to związek z pochyleniem glowy, szyi podczas korzystania z mobilnych urządzeń multimedialnych. Inne czynniki to nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, korzystanie z solarium, palenie papierosów i brak ćwiczeń fizycznych korygujących prawidłową postawę ciałą.

Te poziome zmarszczki redukujemy przy pomocylaseroterapii. Najczęściej w swojej pracy korzystamy z lasera Fotona, którego celem jest frakcjonowanie skóry w celu szybszej odbudowy włókien kalogenowych, rozjaśnienia, redukcji zmarszczek. Zabieg Fotona jest zabiegiem frakcyjnym nieablacyjnym. Światło laserowe stymuluję tkankę do odbudowy, lekko odparowuje naskórek oraz delikatnie podgrzewa tkankę. Skóra po zabiegu jest napięta, zliftingowana, ujędrniona a kondycja jej jest znacznie lepsza. Bezpośrednio po zabiegu jest lekkie zaczerwienienie które utrzymuje się ok 2-3 godzin.

Czy botoks i modny teraz tzw. wampirzy lifting, pomogą nam również odmłodzić skórę szyi? 

Zarówno podanie toksyny botulinowej jak i osocza bogatopłytkowego to dobre zabiegi odmładzające skórę szyi, ale w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów warto połączyć je z peelingami, mikronakłuwaniem czy wspomnianą laseroterapią i maksymalnie wykorzystać naturalny, własny potencjał regeneracji skóry. Pamiętać przy tym należy, że chirurgiczny lifting skóry obarczony jest ryzykiem wielu powikłań i z uwagi na to rzadko wykonywany. Dlatego profilaktyki starzenia skóry nie należy odkładać na później, tylko zacząć już dzisiaj, zanim słońce zaświeci i trzeba będzie zdjąć szale i golfy.

Opracowanie: Dr Monika Rogała - Specjalista dermatologii i wenerologii oraz dermatologii estetycznej

Saskamed.pl


 
1 godz. temu