Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2177
 • produkty:3676
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1008
 • komentarze:20179

Komentarze:

 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2019-04-22 00:01:48 Kupuje pasty wybielajace,jak na razie efekty widać
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2019-04-08 09:07:54 Nie wybielam zębów bo mam swoje naturalnie białe ale muszę o nie szczególnie dbać bo sa bardzo delikatne i nadwrażliwe
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-04-04 22:45:13 Ja to już chyba wszystkie możliwe sposoby wybielania zębów przetestowałam. Począwszy właśnie po po pasty, paski. Próbowałam również systemu wybielającego czyli dwie odcisniete (ja na to mówię szczęki) oj wspominam to bardzo dobrze bo chodziłam z tym po mieszkaniu jak zoombi hehe. Ale co mnie zaskoczyło to gumy wybielające żeby o tym nie słyszałam jeszcze.
  Odpowiedzi (0)

Polacy a wybielanie zębów


Aż 92% z nas chciałoby rozjaśnić kolor zębów – tak wynika z badania „Polacy a wybielanie zębów”. Które metody domowego wybielania zębów preferujemy, jaki budżet jesteśmy w stanie na taki zabieg przeznaczyć i czy zwracamy uwagę na jego ewentualne skutki uboczne? Odpowiedzi na te pytania uzyskała marka Rapid White.

W styczniu 2019 roku marka Rapid White przeprowadziła badanie „Polacy a wybielanie zębów” mające na celu poznanie opinii respondentów na temat wybielania zębów oraz higieny jamy ustnej. Ankietowani odpowiedzieli także na pytania dotyczące tego, co robią na co dzień, aby utrzymać zęby w zdrowiu, jak często korzystają z przeglądów stomatologicznych oraz których produktów spożywczych celowo unikają, żeby zapobiec  przebarwieniom.

Wybielanie zębów przez Polaków

Jak się okazuje, Polacy bardzo chętnie poprawiliby swój wygląd poprzez rozjaśnienie koloru zębów – tak  deklaruje 92% badanych. Dla 1/5 respondentów motywacją do skorzystania z tego zabiegu jest możliwość nabrania pewności siebie, zaś dla 9% – chęć zrobienia dobrego wrażenia na innych. Która metoda wybielania zębów w domu cieszy się największą popularnością? Okazuje się, że zdecydowana większość ankietowanych stosuje pasty wybielające (72%), 23% Polaków sięga po wybielające płyny do zębów oraz, co ciekawe, gumy wybielające. Na dalszym miejscu znalazły się żele wybielające (19%), specjalistyczne szczoteczki (14%), pędzelki wybielające (8%) oraz szynowe systemy wybielające (8%). 60-100 zł – taki budżet 28% respondentów jest skłonnych przeznaczyć na zakup produktu rozjaśniającego kolor zębów, natomiast 1/4 badanych wydałaby na taki preparat od 30 do 60 złotych.

Skutki uboczne wybielania zębów

Ponad połowa Polaków (55%) deklaruje, że zwraca uwagę na możliwe wystąpienie skutków ubocznych wynikających ze stosowania produktów wybielających zęby. Respondenci najbardziej obawiają się zniszczenia szkliwa (58%), nadwrażliwości (17%), jak i szkodliwości substancji toksycznych (4%). Wskazują także na podrażnienie dziąseł (3%), ból (2%) oraz krwawienie (2%).

Higiena jamy ustnej na co dzień

71% Polaków przyznaje się do regularnego mycia zębów szczoteczką dla zachowania zdrowego i białego uśmiechu. Z badania wynika również, że płyn do płukania jamy ustnej stanowi element codziennej higieny 47% ankietowanych. 43% z nich usuwa również kamień nazębny, zaś 31% sięga po nić dentystyczną. W celu zapobiegania przebarwieniom aż 70% badanych ogranicza spożywanie słodkich napojów, 67% unika produktów o wysokiej zawartości cukru, 66% nie pali papierów, a 44% unika picia kawy. Tylko 26% badanych raz na pół roku odwiedza dentystę, 19% robi to jeden raz w roku, natomiast 20% respondentów deklaruje, że w ogóle nie korzysta z przeglądów u stomatologa.

Pasta wybielająca Rapid White Anti Color

 • skutecznie usuwa przebarwienia nazębne powstałe na skutek spożywania herbaty, kawy, wina oraz palenia papierosów
 • tworzy na zębach powłokę ochronną, która przeciwdziała powstawaniu przebarwień (technologia PVP)
 • zawiera fluor, pomaga wzmocnić i zremineralizować szkliwo oraz zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego
 • pojemność: 75 ml
 • cena: 21,99 zł
 • dostępność: Rossmann

Badanie SW Research na zlecenie marki Rapid White „Polacy a wybielanie zębów”, styczeń 2019.


 
5 godz. temu