Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2383
 • produkty:3893
 • zabiegi:153
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1107
 • komentarze:25301

Komentarze:

 • malinka 2019-11-09 19:20:34 Nie mam kamienia na zębach dobre czyszczenie i pasta wybielająca wystarczaja mi
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2018-12-29 15:52:14 Raz w roku wskazana wizyta u dentysty i usuwanie kamienia
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-29 15:48:12 Ja również korzystam raz w roku z oczyszczania zębów z kamienia
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-04 21:13:08 Raz do roku wykonuję stomatologiczne oczyszczanie zębów,ściąganie kamienia i piaskowanie.Fajna sprawa.I na nfz da rade
  Odpowiedzi (0)

Pod specjalnym nadzorem


Szybkie tworzenie się osadu, dyskomfort z powodu wrażliwych zębów czy delikatnych dziąseł potrafią uprzykrzyć życie. Wbrew pozorom rozwiązanie jest proste – codzienna pielęgnacja jamy ustnej i używanie odpowiedniej pasty. 

Ostrożnie z dziąsłami Delikatnie dziąsła – brzmi niegroźnie. W rzeczywistości może oznaczać poważne problemy. Delikatne dziąsła są podatnym gruntem dla dolegliwości, które niekorzystnie wpływają nie tylko na zdrowie jamy ustnej, ale i ogólny stan zdrowia. Ze stanu zapalnego dziąsła może wywiązać się zapalenie przyzębia, a to zaś doprowadzić do utraty zęba. Jedną z głównych przyczyn takiego rozwoju wypadków jest nagromadzenie szkodliwej płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł. Jak temu zapobiec? Należy przestrzegać zasad codziennej higieny i regularnie oczyszczać zęby. Najlepiej po każdym posiłku, by zapobiec namnażaniu się bakterii. Ważna jest odpowiednia pasta, szczoteczka, płyn do płukania i rodzaj nici dentystycznych. Warto również zwrócić uwagę na dietę. Delikatnym dziąsłom nie służy zwłaszcza cukier, który po reakcji z bakteriami, doprowadza do powstania odczynu kwasowego w jamie ustnej szkodliwego dla dziąseł i zębów. 

Pasta wybielająca BlanX Med Delikatne Dziąsła, 22,99 zł/75 ml. Z wyciągiem z porostu islandzkiego i delikatną dla szkliwa krzemionką, zapewnia optymalne i bezpieczne dla szkliwa czyszczenie oraz przywraca zębom ich naturalną biel. Pasta zapobiega powstawaniu płytki nazębnej i aktywnie chroni delikatną i wrażliwą tkankę przyzębia. Wspomaga regenerację nabłonka dziąseł w przebiegu chorób przyzębia oraz pomaga wzmocnić wrażliwe i delikatne dziąsła.

Uwaga – osad! Osad tworzą przylegające do powierzchni zębów barwniki pochodzące z resztek jedzenia, napojów. Ślady zostawia m.in. czerwone wino, kawa, herbata. Jeśli zęby nie są regularnie oczyszczane, osad twardnieje. W utwardzonej postaci staje się trudnym do usunięcia kamieniem nazębnym. Natomiast usuwanie osadu jest proste. Wystarczy 2-3 razy dziennie dokładnie czyścić zęby – okrężnymi ruchami, nie tylko z przodu, ale i od wewnątrz. Nieodzowna jest oczywiście odpowiednia pasta. Z kamieniem sprawa się komplikuje, potrzebna jest wizyta u dentysty. Tak więc lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Pasta wybielająca BlanX Anty-Osad, 25 zł/75 ml. Nowatorska pasta wybielająca, usuwająca ze szkliwa szczególnie trudne do usunięcia osady spowodowane piciem kawy, czerwonego wina, coli, paleniem tytoniu oraz osadzaniem się płytki bakteryjnej. Zawiera naturalne wyciągi z porostu islandzkiego oraz mikroproszek z bambusa. W pełni bezpieczna i wyjątkowo skuteczna.

Wrażliwym na ratunek Wystarczy łyk zimnej wody lub gorącej herbaty, by pojawił się kłujący ból. Bywa, że podczas mycia podrażnione dziąsła krwawią. Wrażliwe zęby to prawdziwe utrapienie. Częstą przyczyną wrażliwości  jest uszkodzenie szkliwa prowadzące do odsłonięcia zębiny – unerwionej części zęba. Może być też tak, że chore dziąsło obniża się i odsłania zębinę niechronioną już wówczas przez szkliwo. Wrażliwość mogą też wywoływać  błędy w szczotkowaniu zębów, bruksizim (zgrzytanie uszkadza szkliwo), a nawet refluks (działanie kwasów żołądkowych). Jak dbać o wrażliwe zęby? Podstawa to miękka szczoteczka i pasta przeznaczona do takich właśnie zębów.
Pasta wybielająca BlanX Med Wrażliwe Zęby, 22,90 zł/75 ml. Zawiera cząsteczki hydroksyapatytu i chlorek potasu znoszące uczucie bólu oraz zapobiegające ponownemu powstawaniu nadwrażliwości zębów oraz odsłoniętych szyjek zębowych. Cząsteczki hydroksyapatytu uszczelniają odsłonięte kanaliki zębinowe, przez co ograniczają przewodzenie bodźców bólowych do zakończeń nerwowych. Natomiast jony potasu, uwolnione z chlorku potasu, redukują nadmierną aktywność czuciowych nerwów zębinowych. Pasta BlanX Wrażliwe Zęby, podobnie jak wszystkie preparaty z linii BlanX, zawiera wyciąg z porostu islandzkiego o silnych właściwościach wybielających, bezpiecznych dla szkliwa zębowego.


 
4 godz. temu