Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2148
 • produkty:3647
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:976
 • komentarze:19658

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-04 20:47:03 Opadająca powieka to chyba przypadłość wielu kobiet , dobrze ,że w naszych czasach można polepszyć komfort życia
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-21 20:57:21 Pracuje w klinice okulistyczne i często takie zabiegi są wykonywane. To dość przykry problem
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-10-20 09:31:50 Niektóre kobiety mają problem z opadającymi powiekami, więc dobrze że mogą skorzystać z takiej korekty
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2018-10-17 18:18:33 jeszcze nie ten czas
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-15 17:35:24 Póki co powiek poprawiać nie musze.
  Odpowiedzi (0)

Plastyka powiek


Po co?

Plastyka powiek zdecydowanie odmładza nie tylko okolicę oka, ale całą twarz. W niektórych przypadkach poprawia też jakość widzenia, a więc komfort życia.

Dla kogo?

Rozważając korektę powiek należy sugerować się ich wyglądem, a nie wiekiem, bowiem zabieg plastyki powiek polecany jest każdemu, komu opadają powieki. U osób powyżej 45-50 roku życia często pojawia się nadmiar skóry na powiece górnej, który przysłania pole widzenia, jednak śmiało można powiedzieć, że ta przypadłość dotyczy również osób młodszych, ponieważ z reguły jest uwarunkowana genetycznie i nie zawsze wiąże się z upływem czasu.

Ile razy?

Plastykę powiek zwykle wykonuje się raz, jednak należy pamiętać, że skóra nada będzie się starzeć i na pewno po kilkunastu latach oko nie będzie wyglądało tak, jak bezpośrednio po zabiegu. Wtedy można poddać się zabiegowi po raz kolejny. 

Jakie badania trzeba wykonać przed operacją?

Tak jak przed każdą operacją, trzeba przeprowadzić badania podstawowe, czyli przede wszystkim morfologię, układ krzepnięcia i grupę krwi, elektrolity. Pozostałe badania są uzależnione od stanu zdrowia pacjenta. Jeśli są wskazania do bardziej szczegółowych badań, to oczywiście są one zlecane przez lekarza.

Jakie są przeciwwskazania?

Bezwzględnych przeciwwskazań do tego zabiegu nie ma, należy jednak odróżnić opadanie powiek związane z wiekiem, czyli nadmiar skóry,  z opadaniem powiek, które jest uwarunkowane neurologicznie bądź też jest wrodzone, ponieważ wtedy jest inny sposób postępowania i inny rodzaj operacji jest wykonywany.

Często, jeśli u pacjenta występuje zespół suchego oka bądź problemy z tarczycą, należy z operacjami w zakresie powiek uważać, ponieważ zespół suchego oka może się po zabiegu nasilić. W przypadku chorób tarczycy zabieg powinien być przeprowadzony w stanie eutyreozy, czyli wyrównanego poziomu hormonów.

Jak przebiega operacja i jak długo trwa?

Zabieg plastyki powiek, jeśli dotyczy tylko powiek górnych, może być wykonany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu wycinany jest nadmiar skóry, wycinane są też tzw. przepukliny tłuszczowe, jeżeli występują, wykonuje się dokładną hemostazę i zakładane są szwy. Zabieg trwa około 40 minut.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Przez pierwszy tydzień występują zasinienia i obrzęki, co jest naturalne po takim zabiegu. Należy stosować zimne okłady, a przez pierwsze dwa dni okłady ściągające. Po tygodniu, kiedy zostają zdjęte szwy, widać znaczną różnicę, natomiast ostateczny efekt po takiej operacji uzyskuje się po 3 miesiącach. Makijaż można wykonać po zdjęciu szwów, po około 10 dniach.

Jakie mogą być powikłania?

Przy plastyce powiek dolnych - trudniejszym i wymagającym wprawy i doświadczenia - może wystąpić niedomykanie powiek. Jeżeli jest ono niewielkie, może z czasem ustąpić, natomiast jeśli jest duże, wtedy wymagane są zabiegi korekcyjne i rekonstrukcyjne, które już nie są takie proste, jak sama plastyka powiek. Przy plastyce powiek górnych, niedomykania powiek zdarzają się niezwykle rzadko, gdyż w tym przypadku działa siła grawitacji.

Innym powikłaniem może być zespół suchego oka, który jest dość uciążliwy i wymaga częstego wpuszczania kropli do oczu, ponieważ oczy pieką i swędzą. Najpoważniejszym powikłaniem jest krwiak zagałkowy. Jest to bardzo rzadkie powikłanie, ale jeżeli wystąpi i w porę nie zostanie zoperowane, to może się skończyć ślepotą.

Opracowanie: dr Elżbieta Radzikowska

www.radzikowskaclinik.pl

 

 

 

 

 


 
8 godz. temu