Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:1720
  • produkty:3338
  • zabiegi:145
  • firmy:108
  • porady ekspertów:765
  • komentarze:11618

Komentarze:

Piersi - atrybut kobiecości


Piersi są w naszej kulturze niezwykle ważnym atrybutem kobiecości. Bardzo wiele kobiet decyduje się na ich powiększenie, jednak decyzji o wszczepieniu implantów towarzyszy wiele rozterek i wątpliwości. Najważniejszą z nich jest wielkość implantów, które zapewnią „nowym” piersiom atrakcyjny wygląd. Jest to również jeden z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych problemów stojących przed pacjentką i chirurgiem.

Kolejnym zadaniem stawianym przed lekarzem jest uzyskanie „naturalnego” wyglądu piersi po operacji, przy czym często zaskakuje wynik konfrontacji wyobrażeń „naturalności” z przykładowymi zdjęciami przygotowanymi przez pacjentki. Pokazuje to, ile znaczeń kryje się pod oczywistym zdawałoby się pojęciem. Stałym punktem rozmowy jest też pytanie: „ czy po operacji piersi będą symetryczne?”. Symetria nie jest tożsama z identycznością. Wynik końcowy zależy od budowy piersi przed operacją. Im większa asymetria, tym trudniej uzyskać identyczność. Dzięki dużej różnorodności kształtów, wielkości i modeli implantów można rozwiązać ten problem, uzyskując w efekcie niemal identyczne piersi.

Coraz częściej pacjentki pytają o bezpieczeństwo onkologiczne przy wszczepianiu implantów silikonowych. Liczne badania kliniczne np. amerykańskich implantów Mentor mówią ich o pełnym bezpieczeństwie.

Opracowanie: dr Wojciech Wacławowicz
drwaclawowicz.pl

 

 


 
7 godz. temu