Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2087
  • produkty:3603
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:951
  • komentarze:19063

Komentarze:

Jak pielęgnować skórę latem?


Przed nami długie, słoneczne dni. W okresie lata nasza skóra narażona jest na działanie promieniowania UV, które choć niewidzialne, często powoduje szereg nieodwracalnych zmian w naszej skórze. Warto więc przyjrzeć się mu bliżej.

Większość docierającego do naszej skóry promieniowania to UVA. Jego natężenie jest stałe przez cały dzień, niezależnie od czynników pogodowych i pory roku. Przenika przez chmury, szyby okienne czy samochodowe, do głębszych warstw skóry, aż do poziomu skóry właściwej. Nie wywołuje jednak rumienia, a efekty jego niekorzystnego działania są zauważalne dopiero po latach, ponieważ dawki promieniowania UVA kumulują się. Ten rodzaj promieniowania przyczynia się do reakcji fotouczulających i jest główną przyczyną fotostarzenia się skóry.

Z kolei promieniowanie UVB działa na powierzchni skóry i wywołuje poparzenia. Jest bardzo  niebezpieczne dla zdrowia. Najsilniej działa ono w godzinach miedzy 11-14, a w okresie letnim jego natężenie jest zdecydowanie wyższe. Można się przed nim częściowo ochronić, bowiem jest ono filtrowane przez chmury, szyby okienne czy samochodowe.

Piękna opalenizna jest nieodzownym elementem każdego urlopu, jednak nadmierna ekspozycja naszej skóry na słońce nie przyniesie żadnych korzyści. Warto więc ograniczyć czas przebywania na słońcu w godzinach, gdy jego działanie jest najsilniejsze, ale także zaopatrzyć się w ubranie ochronne, okulary przeciwsłoneczne oraz odpowiednie kosmetyki!

Porada kosmetologa:

Promieniowanie UV i wysokie temperatury powodują, że skóra jest sucha, odwodniona. Pojawiają się fotouszkodzenia. Postaw więc na mocne nawilżenie i ochronę przeciwsłoneczną. Znakomitym produktem do codziennego stosowania jest mineralny puder prasowany PurePressed marki jane iredale. Zawiera filtry mineralne SPF 20, które odbijają słońce jak lusterko. Po zastosowaniu pudru spryskaj twarz wodą nawilżającą np. D2O marki jane iredale. Dzięki temu minerały będą dobrze przylegać do skóry, a makijaż będzie wyglądał naturalnie.

Fotouszkodzenia naprawiaj jak najszybciej. W tym celu po każdej kąpieli słonecznej posmaruj twarz i ciało Olejkiem z witaminami A, C i E firmy Environ.

Pamiętaj! Retinol jest fotouczulającą formą witaminy A. Nie eksponuj skóry bezpośrednio po jego zastosowaniu. W okresach mocnego nasłonecznienia możesz zastąpić retinol bezpieczną formą witaminy A jaką są estry. Znajdziesz je w produktach z linii Skin Essentia AVST Environ.


 
25 min. temu