Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2242
 • produkty:3750
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1054
 • komentarze:21255

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-17 11:50:42 Jak ktoś ma odwagę to niech sobie robi. Ja się nie odważne wolę naturalne piękno
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2019-01-07 20:00:24 Na taki zabieg nawet za darmo bym nie skorzystala
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-30 11:35:02 Jakoś nie mam odwagi odstrasza mnie ten widok i sam fakt ze mam krew na buzi
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-03 17:11:40 Gratuluję odwagi Panią które korzystają z tych usług
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-03 17:10:34 Jak juz te wszystkie nazwy słyszę to mam ciary a jakbym się poddać takim zabiegą miała to chyba bym padła
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2017-04-13 22:30:39 Z łysieniem tez może sobie poradzić więc mężczyźni nie powinni mieć już z tym problemu
  Odpowiedzi (0)
 • magda21
  magda21 2017-03-25 21:54:52 Zabieg jest rewelacyjny, a ja już czekam na kolejny. Kondycja mojej twarzy naprawdę bardzo się poprawiła, jednak efekt będzie jeszcze bardziej spektakularny po kolejnym zabiegu. Polecam.
  Odpowiedzi (0)

Piękno masz we krwi!


Wampirzy lifting, mezoterapia krwią lub osoczem – to różne nazwy na jeden zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe. To uwielbiany przez gwiazdy sposób na odmłodzenie wyglądu, który zyskuje coraz większą popularność. Jak działa i komu może pomóc?

O zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zrobiło się głośno dzięki gwiazdom, które efektami tej terapii zaczęły się chwalić, publikując swoje zdjęcia w Internecie. A ponieważ większość z nas w głębi duszy chciałaby choć trochę zatrzymać upływający czas, wampirzy lifting zyskuje coraz większe grono zwolenników nie tylko wśród celebrytów.

Jak to działa?

– Wampirzy lifting to proces biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta.  Zawarte tam komórki macierzyste i czynniki wzrostu pobudzają skórę do regeneracji – wyjaśnia dr Andrzej Krajewski, specjalista w zakresie chirurgii plastycznej i estetycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

Sam zabieg, ze względu na wykorzystanie igieł i krwi, może się wydawać nieprzyjemny, takie wrażenie można odnieść oglądając zdjęcia z zabiegu publikowane w Internecie, ale w rzeczywistości nie jest on szczególnie bolesny. Najpierw lekarz pobiera od pacjenta krew, która zostaje następnie umieszczona w wirówce celem wyizolowania osocza z płytkami krwi. Do probówek dodaje się specjalny odczynnik, który pobudza płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Gotowy produkt wstrzykuje się pacjentowi na zasadzie klasycznej mezoterapii lub liniowo, wzdłuż zmarszczek.

Efekty?

– Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezenchymalne komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu – mówi dr Krajewski – W skrócie: skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i młodsza.

Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, niezbędne jest przeprowadzenie serii zabiegów – ich liczba zależy od kondycji skóry pacjenta i jest ustalana wspólnie z lekarzem.

– Osocze bogatopłytkowe przynosi bardzo dobre rezultaty, jeśli jest odpowiednio wykonane przez kompetentnego specjalistę – podkreśla dr Andrzej Krajewski. – W swojej klinice, przy uzyskiwaniu osocza korzystam z objętego szwajcarskim patentem systemu Regeneris, który gwarantuje wysoką skuteczność zabiegu.

Dla kogo?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeznaczony jest dla osób, które potrzebują regeneracji skóry twarzy lub ciała i jej odmłodzenia, a także dla osób mających problem z łysieniem. Jest także alternatywą dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z preparatów takich jak kwas hialuronowy czy botoks.

Jak w przypadku większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, przeciwwskazaniem do poddania się terapii jest ciąża, choroby krwi i nowotwory.


 
3 min. temu