Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2213
  • produkty:3722
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1024
  • komentarze:20661

Komentarze:

Piękne zęby są jak Anti-Aging


Piękne zęby są jak zabieg Anti-Aging. Odejmują lat i dodają urody. Prostowanie i wybielanie zębów, to dla wielu gwiazd zabieg nr 1. Piekny uśmiech jest jak botoks, potrafi odmłodzić cała twarz. Jednak poprawa estetyki zawsze powinna być podyktowana względami zdrowotnymi. Chodzi również o to, aby z nowym uśmiechem czuć się dobrze i nie wyglądać sztucznie. Staramy się przywrocic twarzy pełną harmonię i ładne proporcje, a poprawiając np. zgryz wpływamy także na rysy twarzy. Obecny poziom zaawansowania stomatologii i stosowanych w niej urzadzen pozwala precyzyjnie dopasować leczenie do potrzeb każdego pacjenta, aby bezpiecznie i skutecznie uzyskać efekty.

Aparat ortodontyczny potrafi pięknie wyrównać zęby w każdym wieku, bo do korekty zgryzu nie ma górnych ograniczeń wiekowych. Gdy zęby przybierają prawidłowe ułożenie (zwykle trwa to ok. 1,5-2 lata), poprawie ulegają rysy twarzy a także lekko unoszą się kąciki ust. Jest wiele rodzajów aparatów – od zabawnych kolorowych drucików po przezroczyste, niemal niewidoczne nakładki. Korekcja zgryzu może w przyszłości zapobiec  wielu dolegliwościom i utracie rozchwianych zębów.

Na skutek ścierania się zębów dolny odcinek twarzy skraca się wraz z wiekiem – zaburza to idealne proporcje twarzy powodując, że nabiera ona smutnego i postarzonego wyglądu. Podczas wstępnej konsultacji lekarz ocenia nie tylko stan zdrowia jamy ustnej, ale i wpływ ustawienia zębów i szczęki na rysy twarzy. Po przeprowadzeniu pełnej diagnostyki można dobrać najlepszą metodę leczenia. Wszystko zależy od stanu zębów. Jeśli są już mocno zniszczone, konieczne będzie zastosowanie protez lub implantów. Nowością – dostępną w DenticaNova jest protetyka CAD/CAM wspomagana komputerowo, dzięki czemu podczas jednej wizyty można wykonać uzupełnienie od początku do końca, bez potrzeby stosowania rozwiązań czasowych. Tradycyjny wycisk zastępuje trójwymiarowy obraz, przygotowany komputerowo po zastosowaniu skanera wewnątrzustnego. Precyzja dopasowania jest większa niż w tradycyjnych metodach. Co ciekawe, pacjent na bieżąco może oglądać trójwymiarowy model i efekt leczenia.

Nienaturalnie rozjaśnione zeby nie robią dobrego wrażenia, zatem nie warto ulegać pokusie posiadania hollywoodzkiego uśmiechu. Tym bardziej, ze wielokrotne wybielanie może mieć wpływ na stan zębów (zabieg zmienia skład chemiczny w szkliwie). Za najbardziej skuteczną i bezpieczna metodę uznaje się dziś wybielanie lampą LED, która w najmniejszym stopniu rozgrzewa żeby i pozwala kontrolować przebieg zabiegu. Efekt utrzymuje się kilkanaście miesięcy.

Opracowanie: dr Sebastian Stępniewski
www.denticanova.pl


 
57 min. temu