Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2571
 • produkty:4069
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1163
 • komentarze:29009

Komentarze:

 • madzik04-80
  madzik04-80 2019-02-12 21:46:59 Póki co nie muszę ingerować w swoje usta.I oby tak pozostało.
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2019-01-03 20:55:47 Ja tam jestem zadowolona ze swoich ust
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-30 11:33:50 Ja bym chciała mieć ciut większe usta ale boje się powiększać bo nie chciałabym wyglądać jak karp
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2018-12-18 19:00:43 Pełniejsze usta chyba każda by chciała mieć, zwłaszcza jak teraz i Panowie z takich zabiegów korzystają
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2017-03-22 20:33:26 Po pierwsze po drugie i po trzecie najważniejsze jest jednak zdefiniowanie problemu a takich specjalistów nam ciągle brak wszyscy idą na łatwiznę tu wstrzyknąć tam wstrzyknąć a pieniążki lecą ale problem sie nie umniejsza
  Odpowiedzi (0)
 • Marzena Markiewicz
  Marzena Markiewicz 2017-03-22 13:52:19 Zawsze mi się marzyły pełne usta ale nie takie jak u glonojada
  Odpowiedzi (0)
 • Natti
  Natti 2017-03-22 12:50:02 Wow,pamiętam Panią Doktor,bo robiłam u niej zęby jak miała gabinet u nas w Ząbkowicach Śląskich,skąd pochodzi.Była najlepsza,ale i najdroższa,co jest w sumie zrozumiałe.Najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt a przy tym przemiła.Jak się do niej szło to zawsze bez stresu,bo wiadomo było,że nie będzie boleć ;) Cieszę się,że odnosi takie sukcesy i niestety trochę żałuję,że już mnie na nią nie stać...
  Odpowiedzi (0)

Pełniejsze usta na dwa sposoby


Nie dieta zmieniająca rysy twarzy, ale medycyna estetyczna i stomatologia mają ogromny wpływ na kształt i rozmiar ust. Kiedy warto połączyć ich działanie? – Gdy zależy nam na trwałych i naturalnych efektach – mówi dr Iwona Gnach-Olejniczak - twórca Dental Face Liftingu®, certyfikowany lekarz American Academy of Aesthetic Medicine.

Usta od stomatologa

Uzębienie, a także kości żuchwy i szczęki, to anatomiczne podparcie warg. Mówiąc najprościej wystarczy to podparcie rozbudować, by uzyskać efekt spektakularnego i trwałego powiększenia ust. – Dlatego kiedy widzę wadę zgryzu i obniżoną wysokość zwarcia, mówię wprost, że usta są za wąskie z powodu uzębienia. I że podawanie dużej ilości kwasu hialuronowego nie ma sensu, bo wargi i tak nie mają miejsca, by się ładnie rozwinąć – tłumaczy dr Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz certyfikowany przez American Academy of Aesthetic Medicine. Trwały efekt da wtedy leczenie ortodontyczne.  – Warto je przejść także wtedy, gdy siekacze są przechylone do wnętrza jamy ustnej, przez co wargi zapadają się do środka. Ortodontyczne wysunięcie siekaczy poprawia uśmiech, ale i doskonale podpiera wargi, które stają się bardziej wydatne – wyjaśnia ekspert kliniki UNIDENT UNION Dental Spa z Wrocławia. – Pacjentki często mają wrażenie, że usta są pełniejsze chwilowo, tylko w trakcie noszenia aparatu. Tak naprawdę wargi stają się bardziej wydatne na stałe, na skutek zmiany położenia zębów, prawidłowego zwarcia, rozbudowy podpierających je kości, a nawet rozbudowy mięśnia okrągłego ust – mówi stomatolog.

Trwałość takiej metamorfozy powoduje, że kobiety chętnie sięgają po ortodoncję po 40-tce i 50-tce. Pełne usta to jeden z efektów Dental Face Liftingu®-u, obok poprawy wyglądu  i położenia zębów oraz liftingu rysów całej twarzy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Jeśli powiększasz usta za pomocą medycyny estetycznej, czyli kwasu hialuronowego, nie spiesz się. Często jest to proces budowania idealnego kształtu z wizyty na wizytę. Przygotuj się na to, że jedna ampułka kwasu hialuronowego da delikatny refresh ust, przy bardziej zaawansowanych zabiegach potrzeba więcej preparatu.

Aby powstały piękne i harmonijne usta, niezbędna jest analiza całej twarzy, we wszystkich wymiarach, w spoczynku i w ruchu. – W trakcie planowania zabiegu określam przede wszystkim, która z warg jest dominująca i wymaga mniej uwagi, czyli wypełniacza. Kontroluję również otoczenie ust, kształt brody, okolicę podnosową, a także zgryz i położenie siekaczy – mówi lekarz medycyny estetycznej.

Etapy modelowania ust wg dr Iwony Gnach-Olejniczak:

 1. Modelowanie zaczynam od odtworzenia prawidłowej objętości ust w ujęciu makro-estetycznym. Za pomocą głębokich depozytów kwasu hialuronowego buduję wypukłość warg, tam gdzie jest ona wymagana, zgodnie z analizą profilu. Uzyskuję prawidłowe proporcje górnej i dolnej wargi.
 2. W drugim kroku za pomocą kwasu hialuronowego odbudowuję objętość tkanek otaczających usta. Odtwarzam filtrum, czyli rynienkę podnosową – jej kształt wpływa na stopień wywinięcia górnej wargi w kierunku nosa.  Z kolei wypełnienie dość powszechnie występującej bruzdy wargowo-bródkowej uwydatnia dolną wargę. Jeśli jest taka potrzeba, zalecam zniwelowanie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek oraz uniesienie opadających kącików ust.
 3. Konturuję krawędzie, niweluję spłaszczenia i asymetrie w przebiegu konturu. Modeluję łuk Kupidyna, który dzieli górną wargi na dwie połowy i dodaje ustom indywidualnych cech.
 4. Za pomocą płytszych iniekcji kwasem hialuronowym o mniejszym stopniu gęstości nawilżam i wygładzam wargi, uzyskując efekt odmłodzonych i odświeżonych ust.

 
5 godz. temu