Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2504
 • produkty:4016
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1152
 • komentarze:28130

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-11-09 09:57:35 To nie dla mnie chyba za bardzo się boję, a pozatym ciężko znaleźć kogoś to zrobi to porządnie bez żadnych powikłań
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2019-11-08 20:21:03 Mam dobre geny i na razie nie będę potrzebować
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 08:31:01 Ja nie potrzebuje jeszcze ale jeśli będzie mnie stać i będę mieć zmarszczki to zrobię
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2018-11-09 21:17:26 Z checia pozbyla bym sie zmarszczek mimicznych na czole,
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-04 20:58:41 O zabieg jak się patrzy dla mnie.Szkoda że w mojej okolicy nie ma porządnej kliniki żeby go wykonać
  Odpowiedzi (0)

Peeling zamiast botoksu!


A gdyby tak można było pozbyć się mimicznych zmarszczek bez iniekcyjnego podania botoksu? To realne! Peptydowy peeling biomimetyczny Dermaquest działa podobnie jak toksyna botulinowa, czyli wygładza zmarszczki mimiczne. A to jeszcze nie koniec rewelacji!

 

Zmarszczki mimiczne jako pierwsze pojawiają się na naszej twarzy. Zdecydowanie zbyt szybko! – Te zmarszczki to nie tyle efekt starzenia się skóry, co nadmiernie pracujących mięśni mimicznych – mówi dr Agnieszka Bliżanowska ekspert medycyny estetycznej i specjalista dermatolog z Centrum WellDerm. Z tego typu zmarszczkami można walczyć za pomocą botoksu. Ale co jeśli nie jesteś gotowa na zabiegi iniekcyjne? Albo chcesz wydłużyć działanie botoksu, którym niwelujesz kurze łapki? Amerykańskie laboratorium Dermaquest znalazło alternatywę – peptydowy peeling biomimetyczny, wykorzystujący działanie heksapeptydów, które wykazują właściwości zbliżone do toksyny botulinowej, a w mediach zostały już okrzyknięte „roślinnym botoksem”.

 

Nieinwazyjny resurfacing, czyli odmłodzenie i odbudowa skóry
Peptydowy peeling biomimetyczny to nowatorski system eksfoliacji, czyli złuszczania naskórka. – Mówimy tu wręcz o enzymatyczno-chemicznym resurfacingu, czyli odmłodzeniu i przebudowie skóry – zaznacza dr Bliżanowska z WellDerm. Jest to możliwe dzięki połączeniu naturalnie występujących enzymów proteolitycznych z kwasami owocowymi, mających działanie złuszczające i przeciwstarzeniowe, w bezpiecznych stężeniach (kwas mlekowy 20%, kwas glikolowy 20%) i optymalnym pH. Dzięki temu substancje aktywne wnikają w naskórek bez efektu podrażnienia czy silnego pieczenia, stymulują odnowę komórkową oraz pozwalają na wprowadzenie dodatkowych substancji czynnych biologicznie.

 

Cudowna argirelina
To kluczowy składnik aktywny peelingu! Argirelina to neuropeptyd w najwyższym efektywnym stężeniu, nazwany kosmetologicznym botoksem. – Argirelina, wykazuje działanie zbliżone do toksyny botulinowej, czyli hamuje wyrzut katecholamin, które są odpowiedzialne za skurcz mięśni, w efekcie wygładza zmarszczki, podobnie jak preparat podawany iniekcyjnie – tłumaczy ekspert. Ten innowacyjny skład preparatu został okrzyknięty formułą „botox-like”.

 

Efekty
Połączenie przełomowego neuropeptydu, argireliny, z kwasami AHA i peptydami biomimetycznymi sprawia, że efekt przeciwzmarszczkowy jest wzmocniony. Zaraz po zabiegu zauważysz, że skóra jest ładnie napięta, a zmarszczki mimiczne zredukowane. Dzięki peptydom stymulującym fibroblasty dochodzi też do długofalowego ujędrniania i nawilżenia skóry. – Efektem jest tu też rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry oraz, to dobra wiadomość dla osób ze skłonnością do przebarwień, ochrona przed nadmierną produkcją melaniny – dodaje dr Bliżanowska.

 

Czy to zabieg dla Ciebie?
Tak, jeśli masz skłonność do mimicznych zmarszczek, ale wolałabyś nie poddawać się zabiegom iniekcyjnym. – Zabieg wykonywany jest nawet na okolicę oczu, pod samą linią dolnych rzęs i na górnej powiece, daje efekt wygładzenia powiek oraz spłycenie tzw. kurzych łapek – podkreśla ekspert. Peptydowy peeling biomimetyczny to także dobry sposób na uzupełnienie botoksu, jeśli korzystasz z toksyny botulinowej, ale chciałabyś przedłużyć jej działanie. – W swoich gabinetach rekomenduję peeling botox-like jako wsparcie lub alternatywę zabiegów iniekcyjnych z wykorzystaniem toksyny botulinowej – mówi dr Bliżanowska z WellDerm. Zabieg wykonuje się w serii: 3 zabiegi co 7-10 dni, następnie raz w miesiącu dla utrzymania efektów.
Cena: 350 zł

 

Dr Agnieszka Bliżanowska, Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm


 
9 godz. temu