Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2500
 • produkty:4013
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1152
 • komentarze:28059

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-06 20:38:14 Bardzo dobrze,że w tej dziedzinie nie trzeba się juz niczego obawiać . Teraz taki sprzęt taka technika ,że nic tylko siadać na fotel i cieszyć się pięknym uśmiechem
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 01:27:06 Super ze się technika tak rozwija
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-11-09 17:10:18 Kiedyś tak bardzo bałam sie dentysty dziś to już nie problem nawet dzieciaki się nie boją
  Odpowiedzi (0)
 • martus2833
  martus2833 2018-06-14 17:49:03 To niesamowite jak wiele zmieniło się w stomatologii na przestrzeni kilkunastu lat. Na szczęście leczenie zębów w dzisiejszych czasach nie jest już koszmarem.
  Odpowiedzi (0)

Nowoczesna technologia u dentysty


Nowoczesne gabinety dentystyczne zaopatrzone są w najnowsze odkrycia techniki, które ułatwiają pracę lekarzom i sprawiają, że wizyta w gabinecie stomatologicznym staje się komfortowa. Dzięki nim bezbolesne zabiegi dają spektakularne efekty osiągane w krótkim czasie. 

Po pierwsze komputeryzacja

Komputery w gabinecie stomatologicznym wspomagają coraz większą część procesu powstawania planu leczenia oraz jego realizacji. Dzięki nim można np. precyzyjnie zaprojektować położenie implantów. Umożliwia to wykonanie implantacji w przypadkach dotąd niemożliwych, w sposób wykluczający ludzkie błędy i jak najbardziej dokładny. 

Dzięki DSD - cyfrowemu projektowaniu uśmiechu - możliwa jest wizualizacja efektu leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Za pomocą technik cyfrowych można przedstawić pacjentowi efekt końcowy na monitorze komputera, potem zaś go realizować.

Protetyka przyszłości

Do wykonania prac protetycznych również wykorzystywane są komputery. Dzięki rozwijającej się technologii można na monitorze ustalić z pacjentem estetykę i efekt końcowy, a następnie zapewnić idealny uśmiech tuż po zabiegu. Nowoczesne materiały oraz ich precyzyjne opracowanie umożliwiają stworzenie prac protetycznych o parametrach wytrzymałości, estetyki i wygody, które do tej pory nie były możliwe. 

Nowoczesność w jamie ustnej

Podczas wykonywania prac protetycznych wykorzystuje się skaner wewnątrzustny pozwalający stworzyć wirtualne modele, a dzięki temu jak najbardziej realne prace protetyczne. W wielu przypadkach można pominąć wykonywanie wycisków. które są bardzo nielubiane przez pacjentów. 

Zabiegi stomatologiczne są wykonywane w pełnym komforcie dla pacjentam dzięki znieczuleniu przeprowadzonemu specjalnym systemem sterowanym komputerowo. Dzięki temu można zmniejszyć ból, dyskomfort, zminimalizować uraz tkanek oraz zmniejszyć niezbędną dawkę preparatu znieczulającego. Zastosowanie lasera wspomaga i przyspiesza gojenie oraz pomaga w zabiegach chirurgicznych.

Diagnostyka doskonała

Danych do planowania leczenia dostarcza tomograf komputerowy. Można go wykorzystać w chirurgii, periodontologii, endodoncji, implantologii, protetyce i ortodoncji. Bez tomografii komputerowej nie jest możliwa precyzyjna diagnostyka i podjęcie właściwego leczenia. To samo dotyczy cyfrowych aparatów RTG zapewniających podgląd w trakcie zabiegu, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Niezbędny jest również potężny mikroskop pomagający lekarzowi zajrzeć wgłąb zęba. Bez niego nie można już wyobrazić sobie prawidłowego leczenia kanałowego. 

Ważne drobiazgi

W nowoczesnym gabinecie stomatologicznym można spotkać szybkie, podręczne urządzenia do sterylizacji prac protetycznych i narzędzi, dostępne przy każdym fotelu, zapewniające sterylność wszystkich elementów używanych podczas wizyty. Zdecydowanie zwiększa to bezpieczeństwo podczas zabiegów. 

Holistyka

Nowoczesność w gabinecie stomatologicznym, to także sposób myślenia i pracy, kompleksowe spojrzenie na pacjenta i takie właśnie rozwiązanie jego problemów. 

Opracowanie: dr Sebastian Stępniewski
www.denticanova.pl


 
1 godz. temu