Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2242
  • produkty:3750
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1054
  • komentarze:21255

Komentarze:

Niezłe kokosy!


Kokos to od kilku sezonów prawdziwa gwiazda. Jego właściwości doceniają nie tylko specjaliści od żywienia, ale także kosmetolodzy. Gdzie i dlaczego warto szukać kokosa w kosmetykach (i nie tylko)?

Ulubieniec dietetyków

Polecają go specjaliści do spraw żywienia. Olej z kokosa to źródło zdrowego tłuszczu,  natomiast woda kokosowa to naturalny izotonik – idealny po treningu. Kokos jest cennym źródłem potasu, zawiera również wapń, żelazo, magnez, cynk, witaminy - C, B, E i K oraz kwa foliowy.

Cenny kosmetyk

Kokos to także źródło urody. Jedzenie kokosa pozytywnie wpływa na wygląd skóry – nawilża ją, regeneruje, odżywia, pomaga zniwelować cienie i worki pod oczami, wygładza i koi. Olej kokosowy zawiera naturalne antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki, spowalniając procesy starzenia się skóry, sprawiając jednocześnie, że staje się ona jędrna i elastyczna. W naszym klimacie nie mamy dostępu do świeżego kokosa, dlatego warto szukać go w kosmetykach do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Tam się go nie spodziewasz!

Zapach kokosa często wykorzystywany jest w kosmetykach. I choć w balsamach do ciała czy włosów jego zapach jest popularny, to możesz go spotkać np. w… tuszu do rzęs (Maybelline). Natomiast łupiny orzecha kokosa wykorzystano do produkcji… filtra węglowego w butelce filtrującej Dafi. Wymienny filtr usuwa smak i zapach chloru z wody kranowej.


 
12 min. temu