Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2148
 • produkty:3647
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:976
 • komentarze:19657

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-15 20:28:34 Wtedy to chyba szczególnie trzeba dbać , nie dżwigać przede wszystkim . No i tak jak po każdej operacji tzreba się oszczędzaćbynajmiej na poczatku
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 06:57:16 Ja bym chętnie zmniejszyła swoje
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-11-26 20:03:51 Jak po każdej interwencji chirurgicznej trzeba dbać o siebie
  Odpowiedzi (0)

Jak należy postępować po zabiegu powiększenia piersi?


Po zabiegu powiększenia piersi  zazwyczaj pacjentka pozostaje w klinice przez jedną dobę pod troskliwą opieką pielęgniarek i lekarza operującego. Następnego dnia, po zmianie opatrunku wraca do domu. Pierwsze 2-3 dni po operacji mogą być bolesne, choć nie jest to zasadą, ponieważ odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną – stąd jedne pacjentki mówią o niewielkich dolegliwościach, a inne skarżą się na dość intensywny ból.  Środki przeciwbólowe pomagają zminimalizować dyskomfort pooperacyjny, a z każdym dniem ból słabnie i ustępuje zupełnie najczęściej po ok. 7-10 dniach. Ustąpienie obrzęku, który również związany jest z wielkością wszczepionych implantów osiągany jest po ok. 5-6 tygodniach po zabiegu. Powrót do pracy możliwy jest najczęściej po ok. 14 dniach po przeprowadzonym zabiegu, ale oczywiście ma na to wpływ rodzaj wykonywanej pracy, przebieg operacji i rekonwalescencji pooperacyjnej.  

Jeśli chodzi o zalecenia pooperacyjne to w pierwszych tygodniach po zabiegu należy unikać znacznego przegrzewania się, aby blizna w suchym środowisku mogła się szybciej zagoić. Zalecane jest ograniczenie wysiłku fizycznego i opalania do momentu całkowitego wygojenia się miejsca cięcia. Bardzo ważne jest noszenie biustonoszy dobrze podtrzymujących piersi,  szczególnie w pierwszych trzech miesiącach po zabiegu, ale również w późniejszym okresie podczas np. ćwiczeń i biegania aby zapobiec naciąganiu skóry piersi prowadzącemu do nadmiernego ich opadnięcia. Indywidulnie dla każdej pacjentki zalecane są specjalne masaże piersi, które należy wykonywać według wskazówek lekarza.

Opracowanie: dr Aleksandra Łuniewska

www.drluniewska.pl


 
4 godz. temu