Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2243
  • produkty:3750
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1054
  • komentarze:21261

Komentarze:

Jak najdłużej zachować młodość szyi?


Szyja jest trudną częścią ciała. Znajduje się w centrum uwagi, a więc jest bardzo widoczna. Jest też częścią odkrytą, narażoną na działanie czynników zewnętrznych: słońca i wiatru, a w połączeniu ze zmianami hormonalnymi (zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzy), kiedy pojawiają się na niej różnego rodzaju plamy, dość szybko zdradza wiek.

Skóra szyi jest znacznie cieńsza niż skóra twarzy, przez co szybciej się starzeje. Jej wygląd wynika też z uwarunkowań genetycznych. Na szyi wcześnie pojawiają się tzw. zmarszczki pierścieniowate, (mogą być na niej nawet od urodzenia), które z wiekiem ulegają pogłębieniu. U ludzi, którzy mają duże wahania wagi, prowadzą niehigieniczny tryb życia i źle się odżywiają, skóra starzeje się szybko i ulega zwiotczeniu. 

Jak najdłużej utrzymać młodość szyi?

Bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja. Skórę szyi należy nawilżać, od czasu do czasu korzystając z masażu oraz zabiegów medycyny estetycznej. Warto stosować wszelkiego rodzaju zabiegi odżywcze i rewitalizujące. Można wykorzystać rusztowanie z nici, co pomaga ograniczyć wiotkość skóry i zapewnia dobry wygląd.  Warto też poddać się zabiegom z wykorzystaniem fal radiowych i fal ultrasonograficznych, które zdecydowanie poprawiają napięcie skóry. Zabiegi laserowe są skuteczne w usuwaniu brodawek i przebarwień. Jeżeli wykonujemy je systematycznie, możemy znacznie poprawić wygląd szyi i zdecydowanie opóźnić procesy starzenia się skóry.

Kiedy wkracza chirurgia plastyczna?

Operacje szyi są ostatecznością, ponieważ rzadko się zdarza, że skóra po operacji dobrze wygląda. Chirurgia plastyczna wkracza wtedy, kiedy żadna z metod nieinwazyjnych nie przynosi oczekiwanych rezultatów, czyli np. przy dużym nadmiarze skóry. Zabiegi chirurgiczne należy wspomagać zabiegami  obkurczającymi skórę, a także nićmi liftingującymi, które dodatkowo zagęszczają skórę, tworzą stelaż. Dzięki nim skóra jest bardziej napięta, grubsza i mniej narażona na efekty starzenia się.

Opracowanie: dr Elżbieta Radzikowska
www.radzikowskaclinic.pl

 

 


 
1 godz. temu