Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2036
  • produkty:3557
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:906
  • komentarze:18250

Komentarze:

Brak komentarzy

Mocne zdrowe paznokcie. Jak to osiągnąć?


Uzależniłaś się od hybrydy, a teraz chcesz wyjść z tego zaklętego koła? A może masz problem z suchą uszkodzoną płytką? Już podpowiadamy, jak sprawnie sobie z tym poradzić.
Powrót do naturalnościPo zdjęciu hybrydowego manikiuru, szczególnie domowymi metodami, paznokci płytka potrafi się łuszczyć, bywa odwodniona, końcówki się kruszą. Jak przywrócić im zdrowie, radzi Dana Stern, lekarz dermatolog, specjalizująca się w problemach z paznokciami.
1. Zrób im piling
Zabiegi z kwasem glikolowym sprawiają, że twarz jest gładka jak u niemowlaka. Produkt z kwasem glikolowym podobnie zadziała nałożony na płytkę paznokcia – rozpuści, zewnętrzną uszkodzoną warstwę płytki.
2. Poleruj
Z malowaniem paznokci lakierem zaczekaj około tygodnia, ale zanim to zrobisz wypoleruj je delikatną przeznaczoną do tego celu polerką. W ten sposób stworzysz gładką kanwę dla lakieru, który będzie się łatwiej rozprowadzał i dłużej trzymał.
3. Nawilżaj
Codziennie (a najlepiej kilka razy w ciągu dnia) wmasowuj w płytkę wzmacniające serum z olejkiem kokosowym lub z pestek moreli. Podobno sekretem pięknych paznokci J.Lo jest olejek arganowy. Manikiurzystka gwiazdy, Elle, zmywa lakier, wciera w płytkę olejek, czeka kilka minut potem odtłuszcza płytkę i dopiero znowu maluje paznokcie.
Czym zastąpić żelowy manikiur?
Wiemy, że jest uzależniający (nie tylko dlatego, że nie musisz czekać aż wyschnie): kolor jest maksymalnie błyszczący i nie trzeba się martwić, że zaraz odpryśnie. Wada: nieprofesjonalne usunięcie takiego manikiuru fatalnie niszczy paznokcie. Alternatywą są lakiery o żelowej formule, ale takich których nie trzeba utwardzać lampą UV lub LED – wyglądają podobnie, potrafią przetrwać na paznokciach do 2 tygodni a możesz je usunąć zwykłym zmywaczem do paznokci.
Najlepsza zasada jest taka, żeby co kilka miesięcy, dać paznokciom odpocząć od hybrydowego manikiuru. W tym czasie warto wypróbować kuracje stworzone specjalnie na ten moment, jak OPI Gel Break.
Zmywacz z acetonem czy bez?
Teoretycznie te bez acetonu są delikatniejsze dla paznokci. Jednak, jeśli musisz długo szorować paznokcie wacikiem, żeby usunąć ciemny lakier i tak może się skończyć na tym, że i płytka i skórki będą wysuszone. Najważniejsze jest, żeby zmywacz działał szybko. Dlatego nasz ulubiony to ten z gąbeczką z Sephory. Wkładasz palec, obracasz i po lakierze nie ma śladu. (Express Nail Polish Remover Sephora)
Biotyna
Dr Stern radzi też, aby suplementować biotynę. Po czterech miesiącach paznokcie stają się mocniejsze, zdrowsze i błyszczące.


 
47 min. temu