Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2571
 • produkty:4069
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1163
 • komentarze:29009

Komentarze:

 • vanillacocco
  vanillacocco 2020-07-01 07:27:19 Mądra pielęgnacja to podstawa
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2020-06-25 08:41:45 Mój ścina na krótko tak by niewiele czasu poświęcać włosom ale w kawalerce miał ładne włosy i podobno dużo czasu spędzał aby je dobrze pielęgnować
  Odpowiedzi (0)
 • rycerzyk6
  rycerzyk6 2020-06-18 12:08:16 chyba wszystko zalezy od potrzeb danych włosów:)
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2020-06-18 07:08:59 Hehhe u mnie mój mężczyzna nie pielęgnuje swoich włosów a to dlatego że zwyczajnie goli się na łyso, a mi to odpowiada.
  Odpowiedzi (1)

Męskie włosy – jak je pielęgnować


Mężczyźni bardzo często pielęgnację włosów kończą na umyciu ich jedynie szamponem.  Jednak podobnie jak w przypadku damskich włosów, aby pozostały w dobrej kondycji przez długie lata, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Daniel Piwowar, edukator marki Eleven Australia radzi jak w prawidłowy sposób każdy mężczyzna powinien dbać o włosy.

W czym tkwi różnica? 

Włosy męskie charakteryzują się większym wydzielaniem sebum, dlatego wymagają częstszego mycia. Głównym czynnikiem determinującym to zjawisko są hormony, m.in. androgeny. Dlatego u kobiet z reguły natłuszczenie skóry głowy i włosów jest mniejsze. Ponadto włosy męskie cechują się zdecydowanie mniejszą porowatością niż włosy damskie, które przez częste koloryzacje oraz uszkodzenia mechaniczne, mają inną strukturę. Dlatego pielęgnacja włosów męskich powinna wyglądać zupełnie inaczej.

Od czego zacząć?

Panowie  bardzo często o tym zapominają o tym, że ich włosy również wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz stylizacji. Krótkie włosy męskie, ze względu na zwiększoną produkcję sebum potrzebują dopasowanej pielęgnacji do ich potrzeb. Fundamentem męskiej pielęgnacji powinno być stosowanie szamponów głęboko oczyszczających, które dogłębnie oczyszczają wszelkie zanieczyszczenia oraz regulują pracę gruczołów łojowych. Przykładem takiego szamponu jest Maxi Wash od Kevin Murphy. Taki zabieg detoksykujący warto wykonywać raz w tygodniu. Jak to robić?  Nałóż szampon na mokre włosy i  pozwól, żeby kwasy owocowe AHA oczyściły włosy i skórę głowy. Nie musisz go silnie wcierać. Jeżeli po pierwszym nałożeniu produktu, nie zapieni się na włosach - spłucz go i nałóż po raz kolejny. Powtarzaj, aż do zapienienia się produktu na włosach. Po kilku chwilach opłucz włosy, a następnie umyj je swoim ulubionym szamponem. Jeśli nie masz czasu na dodatkową pielęgnację w postaci detoksykującego peelingu wybierz szampon oczyszczający Deep Clean od Eleven Australia, który można stosować jako szampon do codziennego użytku.

Kolejne kroki w pielęgnacji

Dobierając szampon do codziennego użytku, wybieraj głównie te dobrej jakości, które głęboko oczyszczają lub są przeznaczone do częstego stosowania, a także dostarczą włosom odpowiednich substancji odżywczych. Dzięki temu Twoje włosy pozostaną w dobrej kondycji przez wiele lat. Przykładem takiego produktu jest szampon dla mężczyzn Stimulate Me Wash od Kevin Murphy, który stymuluje i odświeża włosy, a dzięki zawartości mięty pieprzowej pobudza krążenie skóry głowy i pomaga przywrócić włosom naturalny blask. Jeśli Twoje włosy nie są w zbyt dobrej kondycji, są przesuszone lub dłuższe to wybierz produkty regenerujące np. Szampon Repair My Hair, który dodatkowo dogłębnie odżywi włosy.

Odżywki postrzegane są jako preparaty zarezerwowane tylko dla pań. A stosowanie ich nie jest zbyt powszechnym zjawiskiem wśród mężczyzn. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Mężczyźni również powinni stosować odżywki do włosów. Jednak częstotliwość ich stosowania jest uzależniona od kondycji włosów. Jeśli włosy są codziennie stylizowane lub suszone z pewnością wymagają dodatkowego nawilżenia oraz odżywienia. Dodatkowo odżywka powoduje, że włosy stają się miękkie, lśniące oraz łatwiej je ułożyć. Wypróbuj stymulującą odżywkę Stimulate Me Rinse od Kevin Muprhy, która dodatkowo wspomaga wzrost i regenerację włosów. W przypadku bardziej uszkodzonych włosów wybierz odżywkę regenerującą Repair My Hair od Eleven Australia. Jednak pamiętaj, że jeśli używasz produktów do stylizacji całą pielęgnację zacznij od dokładnego oczyszczenia włosów, w innym przypadku nie przyniesie ona pożądanych efektów.


 
5 godz. temu