Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2568
  • produkty:4069
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1163
  • komentarze:28985

Komentarze:

Menopauza bez uszczerbku dla urody


18 października obchodzony jest Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy. Święto ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Międzynarodowe Towarzystwo Menopauzy (IMS) ma na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z klimakterium oraz na sposoby walki z jego objawami.

W okresie okołomenopauzalnym metabolizm kolagenu i elastyny  ulega znacznemu spowolnieniu. Skóra staje się cieńsza, sucha i łuszczy się, tracąc młody wygląd. Jednym ze sposobów zapobiegania utraty elastyczności skóry jest wykorzystanie substancji czynnych, które są zdolne do stymulowania jej metabolizmu. Już w okresie przedmenopauzalnym możemy przygotować skórę na zmiany hormonalne spowodowane wpływem menopauzy: zwiotczenie i utratę gęstości skóry oraz spadek kolagenu i elastyny w skórze.

Skuteczność działania izoflawonów sojowych w pielęgnacji okołomenopauzalnej została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. Izoflawony sojowe „naśladują” żeńskie hormony – estrogeny i są niezbędnym składnikiem pielęgnacji menopauzalnej.

FLAVONEX®  KREM - KREM UJĘDRNIAJĄCY DO SKÓRY W OKRESIE MENOPAUZALNYM
GENISTEINA (IZOFLAWONY SOI)

WSKAZANIA: Zwiotczała skóra z widocznymi oznakami starzenia (utrata gęstości, jędrności, widoczne zmarszczki) w okresie okołomenopauzalnym.

KREM FLAVONEX® zapobiega utracie elastyczności i starzeniu się skóry przed, w trakcie oraz po menopauzie. Dzięki zastosowaniu izoflawonów sojowych, skutecznie odżywia dojrzałą skórę likwidując uczucie dyskomfortu związane z suchą skórą. Poprawia nawilżenie i sprężystość skóry oraz widocznie zmniejsza zmarszczki. Skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna odzyskując młody wygląd.

STOSOWANIE: Stosować rano i wieczorem na skórę twarzy, szyi, dekoltu i biustu oraz ramion i ud.

2 POJEMNOŚCI: 100 ml/96 zł; 50 ml/73 zł.

Auriga to laboratorium poszukujące najbardziej efektywnych rozwiązań w profesjonalnej pielęgnacji skóry. To dermokosmetyki, których skuteczność i bezpieczeństwo stosowania opierają się na najnowszych osiągnięciach współczesnej dermatologii i technologii.

Auriga to: skuteczność działania potwierdzona w badaniach klinicznych, unikalne formuły opracowane we współpracy z ekspertami w dziedzinie dermatologii i chirurgii plastycznej, wysokie stężenia substancji aktywnych.

Marka Auriga powstała w 1997 roku w Belgii. Dwa lata później naukowcy z laboratoriów opracowali pierwsze serum z wysokim stężeniem kwasu askorbinowego, co sprawiło, że Auriga stała się pionierem w zastosowaniu witaminy C w pielęgnacji przeciwstarzeniowej i rozjaśniającej.


 
2 godz. temu