Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2148
 • produkty:3647
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:976
 • komentarze:19657

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2018-12-29 16:01:13 Kiedys dla mnie zrobienie pazokci u kosmetyczki to było coś ważnego , ale po mega zniszczeniu paznokci dałam sobie spokój . Naturalne sposoby tez sa dobre . Wiadomo że długo schodzi ale jednak aż tak paznokcie się nie niszczą
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-29 15:43:26 Nie wyobrażam sobie teraz bawić się w malowanie lakierem odpryski itd. Dzięki hybrydzie mam mocne i ładne paznokcie na kilka tyg
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-29 15:42:50 Tylko hybrydy
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2018-12-16 22:42:40 Ja tam wole klasykę nie dla mnie hybrydy czy zele
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-04 21:02:18 Ja ostatnio stosuję żele.Na hybrydę mam za kruche paznokcie
  Odpowiedzi (0)
 • magda21
  magda21 2017-01-24 18:41:31 Moje paznokcie kochają i klasyczny i hybrydowy manikiur. Jednak klasyczny nie utrzyma się tak długo jak hybrydowy dlatego od dłuższego czasu na moich paznokciach jest hybryda. Mogę sobie pozwolić na manikiur hybrydowy gdyż płytka moich paznokci jest dość twarda i nie łamią się tak szybko.
  Odpowiedzi (0)
 • klementynka_32
  klementynka_32 2017-01-24 10:16:04 Dla mnie najlepsza klasyka, zawsze :)
  Odpowiedzi (0)

Jaki manikiur kochają Twoje paznokcie?


Hybryda przetrwa wszystko, żel jest trwały i nakłada się go w oka mgnieniu, natomiast tradycyjny lakier niczego nie obiecuje, za to robi swoje, szanując Twoje paznokcie.

Nie do zdarcia

Manikiur hybrydowy to nieustający hit. Niezwykle trwały, odporny na zarysowania i efektowny, wysycha błyskawicznie. Od razu po wyjściu z salonu możesz wyjąć kluczyki z torebki czy zapiąć płaszcz i nie martwić się, że go uszkodzisz. Na paznokciach przetrwa dwa, a nawet trzy tygodnie. Przez ten czas paznokcie będą się pięknie błyszczały, a lakier pozostanie nienaruszony.

Przeciwniczki hybrydy twierdzą, że osłabia paznokcie i pogarsza ich wygląd.

- To mit! Jeśli paznokcie stały się słabe czy łamliwe, to oznacza, że zabieg był nieprawidłowo wykonany, np. manikiurzystka niepotrzebnie matowiła paznokcie przed nałożeniem lakieru lub zdejmowała kolor spiłowując lakier, a nie rozpuszczając go. Może być to też wina lakieru słabej jakości. Trzeba wybierać tylko profesjonalne i oryginalne produkty, bo lakiery naśladujące hybrydę w większości wymagają przygotowania paznokci, co niszczy je. Poza tym nie rozpuszczają się, a ich regeneracja po brutalnym „zdejmowaniu” z naruszeniem płytki może potrwać do trzech miesięcy – przestrzega Antonina Papiewska z salonu Pardon My French.

Gabinet w domu

Mając sprzęt do wykonania manikiuru hybrydowego, możesz nakładać go sama. – Najpierw trzeba starannie odsunąć skórki, delikatnie wypolerować powierzchnię paznokcia, odtłuścić płytkę, a potem zaaplikować bazę, kolor, top, każdą warstwę lakieru (cienką!), utwardzając w świetle UV. Na koniec przemyć alkoholem izopropylowym. Można nałożyć oliwkę na skórki i wmasować w dłonie krem. Zdejmując hybrydę należy użyć specjalnego preparatu – radzi stylistka paznokci.

Połysk żelu

Żelowy lakier nakładany w domu daje podobny efekt jak ten z salonu, a do tego zabieg trwa krócej i nie niszczy paznokci. Rezultat? Wykończenie 3D oraz intensywny, lustrzany połysk. Żelowy manikiur wymaga tylko dwóch etapów: nałożenia dwóch cienkich warstw lakieru z kolorem, a na wierzch warstwy Top Coat. Lakier utwardza się pod wpływem światła dziennego, nie wymagając użycia światła LED. Trzyma się na paznokciach aż do 14 dni, nie odpryskuje i nie ściera się, a potem można go usunąć zwykłym zmywaczem.

Zdaniem Marzeny Kanclerskiej, właścicielki salonów Nail Spa w Warszawie, żelowe lakiery do domowego użytku mogą szkodzić wrażliwym, cienkim paznokciom. Nakłada się je bezpośrednio na płytki, co stwarza ryzyko powstania przebarwień, zwłaszcza w przypadku użycia ciemniejszych kolorów. Efektem ubocznym może być też wysuszenie paznokci. - Ale to i tak łagodniejszy manikiur, niż w przypadku takiego samego w salonie. Profesjonalne nakładanie żelu wymaga przygotowania paznokci: spiłowania płytki i nakładania wielu warstw na paznokieć, utwardzanych lampą UV – dodaje Marzenia Kanclerska.

Klasyka zawsze na czasie

Co prawda innowacyjne formuły kuszą trwałością i „efektami specjalnymi”, ale po długotrwałym stosowaniu „trwałych” lakierów paznokcie są zwykle wysuszone, a czasem wręcz zniszczone. Może więc warto spojrzeć życzliwiej na dobrze znane, poczciwe klasyczne lakiery? Nakładane warstwami, z użyciem bazy i topu, bez użycia lamp, nie naruszają warstwy ochronnej paznokci. Dlatego są dla nich najzdrowsze. A jeśli skusiły Cię hybryda czy żel i widzisz, że paznokcie potrzebują regeneracji, nakładaj na nie odżywkę z proteinami i odżywczymi olejkami, a na okrasę zafunduj im ciepłą kąpiel parafinową dłoni.


 
4 godz. temu