Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2341
  • produkty:3869
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1094
  • komentarze:23662

Komentarze:

KWAS HIALURONOWY – NOWY MUST-HAVE W TWOJEJ KOSMETYCZCE


Słyszymy o nim w mediach, czytamy w prasie, coraz częściej znajdujemy na etykietach produktów. Czym jest kwas hialuronowy i dlaczego jest nam aż tak potrzebny? Sprawdź, w jakich kosmetykach kryje się ta drogocenna porcja nawilżenia i blasku naszej skóry! 

Wyjątkowe właściwości, które są mu przypisywane, nie są ani odrobinę przesadzone. Czym jest dokładnie? Kwas hialuronowy (skrót: HA) to związek chemiczny występujący naturalnie w naszym organizmie - w szczególności w skórze. Odpowiada on przede wszystkim za wspieranie  kolagenu i elastyny w zapewnianiu naszej skórze jędrności, sprężystości i elastyczności. Dodatkowo jego ważną rolą jest funkcja budulcowa i wypełniająca dla komórek naszego ciała - stanowi on składnik najważniejszych układów i niezbędny element ich funkcjonowania. Niestety jego ilość spada wraz z wiekiem, więc począwszy od 25 roku życia nasza skóra zaczyna łatwiej się przesuszać, wolniej regenerować i traci jędrność oraz elastyczność. Dlatego właśnie stał się on niezbędnym składnikiem kosmetyków oraz zabiegów pielęgnacyjnych.

Przejdźmy zatem do wykorzystywania jego zalet w kosmetyce. Dzięki swojej zdolności wiązania cząsteczek wody, kwas hialuronowy stał się niezbędnym elementem składu wielu kosmetyków. Już od samego rana możemy dodać energii naszej skórze, stosując maskę nawilżającą, która obudzi nasza skórę. Jeżeli nie mamy czasu na maskę, zastosujmy wyjątkowy krem na dzień, w którego składzie znajduje się zastrzyk dobroczynnego kwasu. I nie kończymy  na tym! Także kosmetyki do makijażu, które stosujemy na skórę, takie jak baza pod makijaż albo podkład, zawierają w sobie ten wyjątkowy składnik. Połączenie efektów wizualnych i nawilżenia – lepiej być nie może!

TO SIĘ MOŻE PRZYDAĆ: 1. GARNIER– GARNIER FRESH-MIX TISSUE MASKHYALURON SHOT12,99 ZŁ; 2. L’ORÉAL PARIS –HYUALURON SPECIALIST KREM NA DZIEŃ – 29,99 ZŁ/ 50 ML;3.GARNIER –ALOE JELLY 19,99 ZŁ;4. MAYBELLINE NEW YORK– MASTER PRIME BAZA – 40,99 ZŁ/ 30 ML; 5. L’ORÉAL PARIS –PODKŁAD TRUE MATCH  66,99 ZŁ/30 ML.

Jaka forma kwasu hialuronowego jest najczęściej spotykana w kosmetykach? Najczęściej spotykamy dwa rodzaje: wielkocząsteczkowy oraz fragmentaryzowany. Wielkocząsteczkowy tworzy na skórze barierę, blokującą parowanie wody ze skóry. Fragmentaryzowany przywraca sprężystość oraz długotrwałe nawilżenie na poziomie wewnętrznych warstw naskórka, wnikając w głąb naszej skóry. Najważniejsze jednak jest stężenie kwasu – kosmetyki o wysokim stężeniu, takie jak serum, wypełniacze albo kremy przeznaczone do konkretnych partii twarzy, pozwolą nam na zachowanie naszej skóry w dobrej kondycji. Odpowiednia pielęgnacja poranna oraz wieczorna, w skład której wejdą kosmetyki z wysokim stężeniem kwasu, zapewni nam nawilżenie skóry przez cała dobę.

TO SIĘ MOŻE PRZYDAĆ: 1.L’ORÉAL PARIS –HYUALURON SPECIALIST KREM NA NOC – 29,99 ZŁ/ 50 ML; 2.L’ORÉAL PARIS –HYUALURON SPECIALIST KREM POD OCZY – 29,99 ZŁ/ 15 ML; 3. L’ORÉAL PARIS – HYDRA GENIUS ALOE WATER – 39,99 ZŁ/ 70 ML; 4. L’ORÉAL PARIS – REVITALIFT FILLER [HA] – 49,99 ZŁ/ 16 ML; 5. L’ORÉAL PARIS – REVITALIFT LASER X3 – 49,99 ZŁ/ 30 ML.

 


 
1 godz. temu