Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:1961
  • produkty:3497
  • zabiegi:147
  • firmy:108
  • porady ekspertów:874
  • komentarze:17685

Komentarze:

Kosmeceutyki – co to takiego?


To bardzo ciekawe preparaty łączące w sobie działanie kosmetyków i leków. Takie, które pielęgnują i upiększają, a jednocześnie mogą wpływać na fizjologię skóry i wspomagać leczenie niektórych jej schorzeń oraz łagodzić ich objawy. Wszystko dzięki odpowiedniemu stężeniu intensywnie działających składników aktywnych.

Jak powstają?
W ich tworzeniu biorą udział eksperci. Tak, jak w przypadku preparatów amerykańskiej marki iS Clinical, są to farmaceuci, lekarze i eksperci przemysłu kosmetycznego, czyli osoby działające na polu kosmetologii i farmakologii, specjalizujący się w pielęgnacji skóry oraz medycynie anti-age. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu powstają produkty bogate w składniki o udowodnionym działaniu i wysokiej jakości farmaceutycznej. Preparaty przeznaczone do codziennej pielęgnacji, a także takie, po które sięgamy wówczas, gdy pojawi się jakiś problem.

Czy są bezpieczne?
Nie na darmo nad kosmeceutykami pracują lekarze i farmaceuci. Ich rolą jest dobór takich substancji, które działają intensywnie, skutecznie, ale w bezpieczny sposób. Każdy preparat, zanim trafi do sprzedaży, jest badany. „Formuły iS Clinical zawierają tylko najczystsze składniki o wysokiej jakości farmaceutycznej. Każdy z nich jest przebadany klinicznie pod względem bezpieczeństwa oraz skuteczności działania” – deklaruje producent.

Co oferuje iS Clinical?
Gama kosmetyków oferowanych przez markę jest szeroka. Znajdziemy w niej zarówno produkty do codziennej pielęgnacji, jak i specjalistyczne kuracje, przeznaczone dla osób zmagających się z problemami skóry, zarówno estetycznymi jak i dermatologicznymi.
„Nasze linie wysokiej jakości produktów do oczyszczania skóry, kremów nawilżających, kuracji, preparatów chroniących przed słońcem mają w sobie moc najbardziej innowacyjnych składników aktywnych dostępnych na rynku” – czytamy na stronie marki. „Formuły naszych produktów stymulują skórę do zauważalnych zmian w jej fizjologii, a więc finalnie w jej zdrowiu i wyglądzie.”

Więcej, niż porada
Kosmeceutyków nie znajdziemy na półce w samoobsługowej drogerii ani w supermarkecie. Dostępne są w gabinetach lekarskich, gabinetach medycyny estetycznej, salonach kosmetycznych a czasem także w SPA. Nie bez powodu. Bardzo ważne w momencie doboru kosmeceutyków jest profesjonalne doradztwo. Dzięki temu mamy szansę otrzymać preparaty najlepiej dostosowane do faktycznych potrzeb naszej skóry. W przypadku cery wrażliwej, alergicznej, skóry z rozszerzonymi naczynkami czy trądzikiem różowatym wskazane jest unikanie niektórych składników, które mogłyby działać drażniąco i zaostrzać stan chorobowy. Dlatego wiedza i porada lekarza lub kosmetologa jest w takim przypadku nie do zastąpienia!

W gabinecie
Domowe rytuały pielęgnacyjne można uzupełniać kuracjami dostępnymi w gabinetach kosmetycznych i lekarskich. Charakteryzuje je jeszcze większa skuteczność, dzięki zwiększonym stężeniom składników aktywnych stosowanych w profesjonalnych preparatach. I tu również fachowa wiedza jest niezbędna. Po to, by harmonijnie połączyć pielęgnację gabinetowa z domową, dzięki czemu będą mogły się doskonale uzupełniać i przynosić jeszcze lepsze efekty.


 
1 godz. temu