Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2571
 • produkty:4069
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1163
 • komentarze:29009

Komentarze:

 • Kaja427
  Kaja427 2019-12-03 11:51:31 Ja uzywam przez cały czas spray do nosa, nie wiem czy dzieki temu ale rzadko mam katar.
  Odpowiedzi (0)
 • rycerzyk6
  rycerzyk6 2019-09-28 12:24:30 ja zawsze atakuję chorbę od podstaw ,silne uderzenie leku w pierwszej fazie i pozamiatane:)
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2018-12-27 15:41:58 Jak to sie mowi leczony trwa tydzien , nieleczony 7 dni wiec ja niegdy nie stosuje nic na katar bynajmiej u siebie. U dziecka juz oczywiscie tak
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 07:08:35 Ciekawe nie wiedziałam ze tak trzeba
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-12-02 18:31:28 Nigdy ni patrzyłam na katar pod tym kątem jak juz jest to trzeba jak najszybciej zminimalizować skutki
  Odpowiedzi (0)

Katar i jego fazy. Jak, kiedy i dlaczego należy leczyć katar?


Katar, ogólnie znany pod jedną nazwą, rozwija się w różnych fazach i w każdej kolejnej może nieść za sobą coraz poważniejsze powikłania. Dlatego tak ważne jest, aby rozpoznawać jego etapy rozwoju, podjąć leczenie jak najszybciej i zapobiegać tym samym następstwom, wynikającym z jego bagatelizowania. 

Fazy kataru

Wyróżniamy  3 główne fazy kataru. Faza naczyniowa, pierwsza z nich, trwa od 3 do 5 dni i polega na ataku wirusów na organizm, który w konsekwencji uruchamia mechanizmy obronne. Pojawia się wyciek z nosa, ogólne osłabienie ciała, obrzęk śluzówki nosa, prowadzący do jego zatkania, czasami także gorączka. Ta faza kataru, w przypadku braku podjęcia leczenia, może prowadzić do rozwoju bardziej uciążliwej, drugiej fazy.

Faza druga, zwana komórkową, cechuje się przede wszystkim zmianą gęstości śluzu. Wodnista wydzielina która dotychczas wyciekała z nosa, zmienia się w bardziej gęstą. Zatkany nos, powoduje utratę węchu i smaku, zmusza do oddychania przez usta, co pogarsza samopoczucie i codzienne funkcjonowanie oraz zaburza spokojny sen. Zatkane trąbki słuchowe mogą wpływać także na pogorszenie słuchu.

Faza trzecia to wtórne zakażenie bakteryjne. Wydzielina z nosa jest jeszcze bardziej gęsta i może zmienić kolor na żółto-zielony. Tym objawom może towarzyszyć gorączka i nieprzyjemny zapach. W tej fazie konieczna jest konsultacja z lekarzem i często także kuracja antybiotykiem.

Aby uchronić się przed nieprzyjemnymi następstwami drugiej i trzeciej fazy należy nie bagatelizować początków kataru i jak najszybciej podjąć leczenie. Jego podstawą jest odpoczynek i regeneracja organizmu oraz wybór odpowiedniego leku, który przyniesie ulgę i udrożni zatkany nos.

Rozwiązanie na katar

Acatar Control Spray na katar to szybki, i zapewniający długotrwały efekt lek na ostry nieżyt nosa, który zawiera sprawdzoną substancję czynną – oksymetazolinę, będącą nowocześniejszą pochodną ksylometazoliny. Zawarta  w produkcie Acatar Control Oksymetazolina pierwsze efekty daje już po 25 sekundach i przynosi ulgę nawet do 12 godzin.

Korzyści oksymetazoliny:

 • Działa już po 25 sekundach; 
 • Ulga trwa nawet do 12 godzin.

Acatar Control to rozwiązanie dla osób szukających szybkiego i przynoszącego długotrwałe efekty sposobu na zwalczanie kataru.

1, 2, 3 … Weź oddech!


 
5 godz. temu