Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:1813
  • produkty:3391
  • zabiegi:146
  • firmy:108
  • porady ekspertów:789
  • komentarze:12475

Komentarze:

Brak komentarzy

Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się pacjentki po karmieniu piersią?


Karmienie piersią, to piękny okres w życiu kobiety, może jednak w znacznym stopniu niekorzystnie wpłynąć na kształt i wielkość piersi. Zmiany najczęściej dotyczą zarówno gruczołu jak i skóry. Właściwe badanie lekarskie pozwala ocenić rozległość oraz charakter zmian, a tym samym ma decydujący wpływ na dobór implantów (kształt i wielkość) oraz metody operacyjnej.

Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że najczęściej zgłaszają się Panie, dla których piersi są ważnym atrybutem kobiecości. W związku z tym pogorszenie się wyglądu piersi ma duży wpływ na samoocenę.  

Wiele naszych pacjentek mając świadomość wpływu karmienia na wygląd biustu, odkłada moment podjęcia decyzji korekcji piersi na okres polaktacyjny. W zależności od sytuacji i oczekiwań estetycznych pacjentek,  chirurg w czasie konsultacji proponuje kształt (implanty okrągłe lub anatomiczne), wielkość i producenta.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej operacji kluczowe znaczenie ma również wiedza i doświadczenie chirurga. Mogę powiedzieć, że w przypadkach dużego zaniku gruczołów i  z dobrym stanem skóry lepszy efekt uzyskujemy stosując implanty anatomiczne. Osobiście preferuję implanty firmy MENTOR, które stosuję od wielu lat za względu na wieloletnią obecność na międzynarodowym oraz polskim rynku, dożywotnią gwarancję zapewniającą pacjentkom poczucie bezpieczeństwa, a także certyfikat FDA, który jest świadectwem najwyższej jakości.

Klinika dr Chęcińskiego


 
1 godz. temu