Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2087
  • produkty:3600
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:950
  • komentarze:19002

Komentarze:

Izometryczny masaż próżniowy kontra cellulit


Cellulit to nie tylko defekt estetyczny, ale również sygnał, że zbędne metabolity (czyt. produkty przemiany materii) beztrosko kumulowane są w naszym organizmie. Pomarańczowej skórce towarzyszą często problemy z krążeniem oraz osłabienie jędrności skóry. Jej pojawienie się wpływa negatywnie na nasza samoocenę, no bo jak możemy się czuć, kiedy zamiast jędrnej skóry mamy grudki i nierówności..? Anna Adamowicz zwalczaniem cellulitu zajmuje się od blisko 15 lat. Na swoim blogu pisze, że najlepiej rozpocząć walkę z nim od momentu, kiedy widzimy jego pierwsze oznaki, ale zgodnie z propagowaną przez nią zasadą: „Jeśli chcesz, to możesz!” – nawet w tych cięższych przypadkach, możemy być zaskoczone, jakim wybawieniem staje się połączenie zmiany stylu życia (diety, ćwiczeń) z odpowiednio dobranymi zabiegami.
Izometryczny masaż próżniowy – masaż próżniowy na napiętych mięśniach Skąd pomysł na takie połączenie? Ponieważ klienci, którzy zgłaszali się do Instytutu z problemem cellulitu, często uskarżali się również na utratę jędrności skóry, mówiąc np.: „Pośladki mi opadają”, „Wewnętrzna partia ud mi opada i nad kolanami zaczyna się pojawiać ta wiotka skóra” etc., kosmetolożka opracowała metodę, dzięki której redukujemy cellulit i znacznie mocniej podnosimy jędrność skóry, niż przy zastosowaniu samego masażu próżniowego. – Masaż próżniowy jest od dawna wykorzystywany do terapii cellulitu, ale kiedy dołączyć do niego izometrię, czyli masaż na napiętych mięśniach (służą nam do tego ćwiczenia w trakcie zabiegu, do których wykorzystuję taśmy i obciążenia), efekty są znacznie lepsze! – wyjaśnia autorka metody.

Efekty: likwidacja obrzęków limfatycznych, które są jedną z głównych przyczyn cellulitu, usuwanie zbędnych metabolitów (produktów przemiany materii) z przestrzeni komórkowych pobudzenie procesu lipolizy (rozkładu tłuszczu) pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu (ujędrnienie) zwiększenie masy mięśniowej przy ubytku tkanki tłuszczowej i utracie obwodów (wyszczuplenie plus ujędrnienie skóry) znacząca redukcja cellulitu wymodelowanie sylwetki

Jak wygląda zabieg? Masaż próżniowy wykonywany jest szklaną głowicą o różnych rozmiarach. Ruchy rozpoczynają się od drenażu, czyli ruchów posuwistych głowicy (pierwszy etap). Następnie kosmetolożka wykonuje ruchy rozbijające (drugi etap), które są ruchami okrężnymi bądź spiralnymi. W poszczególnych fazach masażu dołączane są ćwiczenia przy użyciu taśm bądź ciężarków, co dodatkowo zwiększa jędrność skóry i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas intensywnego izometrycznego masażu próżniowego pobudzamy ukrwienie tkanek, dlatego możemy odczuwać lekkie ciepło i zauważyć wyraźnie zwiększone ukrwienie skóry. Po zakończonym zabiegu odczuwalna jest lekkość nóg, widoczne zmniejszenie obrzęków. Następnego dnia po zabiegu niektórzy tak opisują swoje odczucia: ,,Mam gładszą skórę i delikatniejszą w dotyku”, ,,Czuję bardziej własne mięśnie’’, ,, Obudziły mnie lekkie zakwasy, podobne jak te, które doczuwałam, kiedy ćwiczyłam pole dance’’ etc.

Działanie zabiegu: Rozpoczynamy od odblokowania węzłów chłonnych. Przeprowadzamy drenaż limfatyczny w celu usprawnienia przepływu chłonki zalegającej w naczyniach limfatycznych. Pobudzamy krążenie krwi i płynów międzytkankowych, doprowadzając do wyeliminowania jednej z głównych przyczyn powstawania cellulitu: słabego krążenia.

Podczas drugiej fazy zabiegu dochodzi do zwiększenia przestrzeni pomiędzy komórkami tłuszczowymi. Poprzez zassanie skóry do wnętrza peloty (szklanej głowicy masującej) odciągamy komórkę tłuszczową jedną od drugiej, zwiększając tym samym przestrzeń między nimi. Dzięki czemu dochodzi do swobodnego dotlenienia miejsc, które wcześniej w skutek pojawienia się cellulitu stały się metabolicznie nieczynne. Na tym etapie zostają rozdrabniane i przemieszczane "zbędne" metabolity oraz pobudzone jest spalanie tłuszczu w miejscach, które poddawane są zabiegowi. Podczas tego etapu wykonywane są ćwiczenia z obciążeniami lub bez i to też skutkuje optymalizacją ujędrnienia skóry i utratą obwodu.

W trzeciej fazie zabiegu stymulujemy fibroblasty do budowy kolagenu. Dzięki czemu w zauważalnym stopniu podnosi się linia pośladków i ujędrnia wewnętrzna i zewnętrza strona ud.

Wskazania: Cellulit 1, 2 i początki 3 stopnia uda, pośladki, plecy, brzuch, ramiona Obrzęki Nadwaga Osłabiona jędrność skóry Lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, np. ,,bryczesy’’, ,,tłuszczyk nad kolanami” Opadające pośladki Osłabienie jędrności ramion

Przeciwwskazania Żylaki Zakrzepica Ciąża Nowotwory Stan zapalny w organizmie przebiegający z gorączką Wysypka na skórze, stany zapalne skóry, otwarte zranienia

Czy wymagane są jakieś badania? Nie jeśli kosmetolog nie widzi wskazań. Weryfikacja przy pierwszej konsultacji. Ponieważ zdarza się, że kosmetolog zauważy problemy krążeniowe, może zalecić wykonanie doplera- usg, które sprawdza drożność naczyń krwionośnych, aby wykluczyć przeciwwskazania o których istnieniu klient wcześniej nie wiedział, że dotyczą jego osoby.

Jakie są efekty i po jakim czasie? Widoczne rezultaty w postaci zmniejszenia cellulitu i poprawy jędrności skóry widoczne są średnio po 4 - 5 zabiegach.

Jak długo się utrzymują i od czego to zależy? Efekty masażu zależą od współpracy klienta z kosmetologiem – terapeutą. Podczas terapii cellulitu i modelowania sylwetki klienci uczą się jaki sposób odżywiania pomaga w redukcji cellulitu i jaki rodzaj ćwiczeń jest najlepszy dla konkretnego klienta. Nowo nabyte umiejętności i utrzymywanie ich, pozwala klientom zredukować ilość czynników egzogennych (zewnętrznych) które powodują cellulit i cieszyć się gładką skórą. Nie jesteśmy w stanie na stałe zmienić pracy układu limfatycznego, możemy natomiast opóźnić wiotczenie skóry i powrót cellulitu stosując zabiegi przypominające średnio raz na 10 dni.- Klienci nasi podchodzą do izometrycznego masażu próżniowego jak do regularnej formy aktywności i wielu z nich mówi: ,,Na manicure chodzę raz w tygodniu, tak samo podchodzę do swojego ciała. Są osoby, które towarzyszą nam od 15 lat regularnie i cieszą się gładką skórą. Są też klienci, którzy powtarzają serie zabiegów raz do rok, aby wzmacniać efekty uzyskanej terapii”– mówi Anna Adamowicz.

Ile zabiegów należy wykonać, aby mieć efekt? Seria zabiegów to 12 – 18 zabiegów, w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu przynosi widoczne efekty redukcji cellulitu i modeluje sylwetkę. Jakie odstępy pomiędzy zabiegami? Zabieg wykonujemy 2 razy w tygodniu. Czy mogą być jakieś skutki uboczne zabiegu (np. siniaczki, obolałe miejsca etc.)? Bardzo lekko obolała tkanka, siniaki mogą się pojawić ze względu na silną stymulację naczyń. Można wykonywać codzienne czynności. Ile czasu trwa zabieg? 20 minut brzuch, 40 minut nogi z pośladkami To jeden z tych zabiegów nazywanych przez klientki "lunchowymi" Ile kosztuje? Brzuch 99 zł Nogi plus pośladki 160zł www.instytutadamowicz.pl


 
4 min. temu