Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:1959
  • produkty:3495
  • zabiegi:147
  • firmy:108
  • porady ekspertów:871
  • komentarze:17664

Komentarze:

Czy istnieje „przepis” na osiągnięcie wymarzonej figury?


Modelowanie, wyszczuplanie oraz odchudzanie sylwetki to proces długotrwały, nie da się  go zrealizować w dwa tygodnie.

Efektowne wyszczuplenie, odchudzanie  sylwetki wymaga zastosowania wielu czynników, na które składają się  zabiegi modelujące ją, dieta oraz ćwiczenia. Podstawą jest dobry plan, w którym założymy jakie efekty chcemy osiągnąć i ile czasu  na to poświęcimy. Dość często bywa tak, że osoby borykające się z nadwagą pragną konkretnych i bardzo  szybkich efektów. Mylą pojęcia myśląc, że modelowanie sylwetki to odchudzanie. Otóż tak nie jest,  więc kolejnym krokiem będzie ułożenie programu terapii oraz uświadomienie, że zastosowanie tylko samych zabiegów modelujących pomoże pozbyć się miejscowego tłuszczu, ale nie wpłynie na znaczną utratę kilogramów. Rezultaty, jakich można się spodziewać, to mniej centymetrów w obwodach oraz jędrniejsza skóra. Ważne jest realistyczne podejście, a dobrana metoda powinna być adekwatna nie tylko do oczekiwań, ale i predyspozycji.

Najchętniej  decydujemy się na zabiegi z udziałem maszyn, ponieważ nowoczesna aparatura przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii skutecznie podnosi efektywność zabiegów. Pozwala na usunięcie nadmiaru tłuszczu nawet z najbardziej opornych i newralgicznych partii ciała. W dostępnych na rynku urządzeniach stosowane są różne technologie,  które są zawsze ukierunkowane na to samo, czyli zniszczenie i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe, których najbardziej nie lubimy, gromadzą się głównie w warstwie podskórnej, czyli niezbyt głęboko. Łatwo do nich dotrzeć i je zniszczyć, posługując się różnymi technikami.

 Odbywa się to poprzez  niszczenie komórek tłuszczowych, usuwanie z nich tłuszczu lub zmuszanie ich do apoptozy, czyli samobójstwa. Podczas trwania terapii musimy  mieć świadomość, że uwolniony tłuszcz może się odłożyć  ponownie w innych częściach ciała, jeżeli nie utrzymamy  ujemnego bilansu energetycznego. Jednym słowem musimy chociaż w nieznacznym  stopniu zmobilizować się do wysiłku fizycznego i przestrzegania zbilansowanej diety, bo tylko wówczas uwolniony tłuszcz zostanie wykorzystany i spalony.

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele urządzeń do modelowania sylwetki i każde z nich jest rekomendowane jako skuteczne, nie sposób ich wszystkich tutaj wymienić.  Metodę zabiegową dobiera się w zależności od tego, co jest największym mankamentem, może to być nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit czy brak jędrności skóry, albo wszystko na raz. Zabiegi z udziałem najnowszej technologii idealnie sprawdzają się na partie ciała, takie jak boczki, oponka na brzuchu czy bryczesy, gdzie otłuszczenie bywa miejscowe, ale ciężkie do zniwelowania nawet za pomocą ćwiczeń fizycznych i diety.

Połączeń zabiegów w terapii wyszczuplającej może być wiele, podam kilka przykładów na problemy z którymi kliencie przychodzą najczęściej do naszych gabinetów.   

Przy braku jędrności skóry połączonej z cellulitem i miejscowym otłuszczeniem, dobry rozwiązaniem będzie połączenie zabiegów masażu podciśnieniowego i ultradźwięków np.: medsculpt  z zabiegiem exilis. Alternatywą dla exilisa może być zimny laser, który oddziałuje bardzo korzystnie na komórki tłuszczowe wspomagając procesy uwalniania z nich zgromadzonych tłuszczy.

Jeśli natomiast głównym problemem jest tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha, boczków polecam karboksyterapię  lub zimny laser. Do tego zestawu zabiegowego koniecznie należy dołączyć ćwiczenia fizyczne. W przypadku kiedy na celowniku jest wyłącznie cellulit,  Idealna seria zabiegowa to połączenie karboksyterapii  z masażem podciśnieniowym.  Rewelacyjne efekty również osiągniecie w walce z cellulitem  stosując serię zabiegów przy zastosowaniu fali uderzeniowej połączonej z drenażami limfatycznymi.

Musimy być świadomy, że wymienione powyżej metody wymagają serii  zabiegów, ilość ustalana jest w zależności od stopnia zaawansowania problemu.  

W dzisiejszych czasach dysponujemy bardzo dobrymi metodami, które skutecznie pomagają w pozbywaniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak same zabiegi nie rozwiążą wszystkich problemów, najlepszym sposobem na piękne i smukłe ciało jest zdrowy tryb życia. A zabiegi są doskonałym dopełnieniem i powinny być traktowane jako wspomagające, bo bez wprowadzenia prawidłowego sposobu odżywiana i ruchu ich skuteczność jest ograniczona.

Beata Adamczyk Manager Kliniki Urody Feniks

www.spafeniks.pl


 
4 godz. temu