Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2501
 • produkty:4013
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1152
 • komentarze:28060

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-16 18:40:14 Masaż płynnym złotem ,aż mi się oczka zaświeciły . Coś wspaniałego .
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-13 18:18:16 Wow moc sobie pozwolić na taki luksus.Moc sobie pozwolić na taki rytuał
  Odpowiedzi (0)
 • malinowa21 2018-01-05 22:51:56 Czytając opis całego rytuału aż się rozmarzyłam :) z wielką chęcią skorzystałabym z takiej przyjemności, w końcu która kobieta, która na co dzień jest pochłonięta przez wir obowiązków, nie chciałaby pozwolić sobie na relaks i to na dodatek relaks w tak wspaniałym wydaniu :)
  Odpowiedzi (0)
 • iwonka.bloguje 2018-01-03 16:56:43 Na zajęciach w szkole mieliśmy sporo filmików i prezentację o tym masażu. Chętnie poddałabym się takiemu rytuałowi :)
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2017-12-27 22:13:49 Chętnie poddała bym się takim rytuałom
  Odpowiedzi (0)

Hammam


Stres, ciągły pośpiech, nadmiar pracy i obowiązków mogą bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Towarzyszący temu zbyt krótki czas na odpoczynek i relaks może powodować niezadowolenie, znaczne pogorszenie wyglądu skóry, spowolnienie metabolizmu, a w rezultacie gorsze samopoczucie. Znakomitym sposobem na wyciszenie i ukojenie skołatanych nerwów jest orientalny rytuał Hammam, którego tradycja wykonywania sięga starożytności.

Rytuał Hammam wywodzi się ze starożytnych tureckich łaźni, w których odświeżano się i zażywano kąpieli. Łaźnie te zamykano, a w ich wnętrzu panowała wysoka temperatura i unosiła się para wodna. Pozwalało to na znakomite oczyszczenie i nawilżenie skóry. Dodatkowo, łaźnie stanowiły miejsce rozwoju kultury i życia towarzyskiego. Po dziś dzień rytuał Hammam jest stałym elementem krajobrazu Orientu, a etapy jego wykonywania nie zmieniły się od wielu tysięcy lat.

Relaksująca sauna

Pierwszy etap to piętnastominutowy pobyt w saunie parowej, w której temperatura wynosi od 45 do 60°C, a wilgotność dochodzi nawet do 100%. Takie warunki sprzyjają otwieraniu się porów, rozszerzaniu się naczyń krwionośnych, odprężeniu, oczyszczaniu dróg oddechowych i detoksykacji organizmu, w tym również skóry. Po pobycie w łaźni parowej skóra staje się gładka, jędrna, nawilżona i miła w dotyku. Dzięki temu etapowi jest ona znakomicie przygotowana do kolejnych zabiegów.

Peeling oczyszczającą pianą

Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu całego ciała z wykorzystaniem piany z czarnego mydła. Mydło to nosi nazwę Savon Noir i produkuje się je z połączenia czarnych oliwek oraz oliwy z oliwek. Jest w stu procentach naturalne, znakomicie odżywia i dogłębnie nawilża skórę, pozostawiając długotrwałe uczucie komfortu i gładkości. Savon Noir rozprowadzane jest za pomocą specjalnej, chropowatej w dotyku rękawicy Kessa. Wykonana jest ona z ziarnistej tkaniny, dzięki czemu doskonale złuszcza martwy naskórek, poprawia ukrwienie skóry, walczy z cellulitem oraz dotlenia skórę. Po zakończeniu peelingu ciało jest spłukiwane ciepłą wodą.

Kojąca skórę maseczka

Następnym punktem rytuału Hammam jest oczyszczanie skóry twarzy za pomocą maseczki z białej glinki. Działa ona ujędrniająco, rozjaśniająco, usuwa toksyny, jednocześnie zapobiegając wysuszaniu się skóry. W połączeniu z wodą tworzy papkę, którą pozostawia się na skórze do wyschnięcia, a następnie spłukuje letnią wodą. W tym czasie wykonywany jest odprężający masaż głowy. Po tej części pacjenci przechodzą na chwilę odpoczynku do pokoju relaksu, gdzie podawana jest specjalnie parzona herbata tureckamówi Hanna Knapczyk, masażystka z Enel-Sport.

Masaż „płynnym złotem”

Ostatni etap to masaż relaksacyjny całego ciała, wykonywany z użyciem oleju arganowego, zwanego „płynnym złotem”. Olej ten znakomicie odżywia, uelastycznia, a przede wszystkim nawilża skórę po całym zabiegu. Od wielu wieków wykorzystywany jest przez kobiety dla zachowania pięknego i młodego wyglądu skóry. Dodatkowo wcześniejsze dokładne oczyszczenie oraz wykonywanie masażu wspomaga wchłanianie substancji odżywczych.

Znakomite odprężenie

Rytuał Hammam polecany jest osobom, które pragną chwili relaksu i odprężenia. Na co dzień pacjenci zmagają się z ogromną ilością stresu, jednocześnie nie będąc świadomymi, że ma on bardzo niekorzystny wpływ na organizm, w tym również na skórę - potęguje odkładanie się toksyn, powoduje długotrwałe napięcie mięśni. Dodatkowo związany ze stresem brak czasu na dokładną i regularną pielęgnację powoduje, że skóra staje się wysuszona i nieatrakcyjna. Rytuał Hammam służy zatem nie tylko celom kosmetycznym i higienicznym, ale również pozwala na chwilę wyciszenia. Jest to również znakomity zabieg dla par, które chcą wspólnie spędzić czas i skorzystać z zabiegu odnowy biologicznej. Voucher na zabieg świetnie sprawdzi się również jako prezent świąteczny dla naszych najbliższych –   mówi Hanna Knapczyk, masażystka z Enel-Sport.

Przeciwskazania do zabiegu stanowią alergie i stany zapalne skóry oraz problemy dermatologiczne. Niewskazane jest również wykonywanie zabiegu w okresie ciąży i menstruacji oraz w przypadku problemów z sercem i występowaniem astmy. 


 
14 min. temu