Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2547
 • produkty:4044
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1162
 • komentarze:28674

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-11-09 21:49:19 Mam swoje ciemne brwi nir potrzeba mi kredki, chociaż nie ukrywam próbowałam malować, ale wyglądało to mega nie naturalnie.
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2019-11-09 19:18:24 Mam swoje czarne ale podkreślam je jeszcze kredką
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2018-12-29 15:58:09 Ja lubie naturalne nawet nie maluje brwi , dla mnie to jest mega sztuczne
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-29 15:47:05 Marzy mi się permanentny ale za duży koszt
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-04 21:10:47 Wytrwale maluje brwi pomada ale nie zawsze wychodzi mi to równo.Ćwiczę do skutku.Za pernamentny dziękuję.Widziałam jakie przeboje miały koleżanki które zrobiły pernamentne brwi.To już henne wole.
  Odpowiedzi (0)
 • magda21
  magda21 2017-07-27 22:18:11 W przypadku moich brwi sprawdza się najbardziej henna oraz żele do brwi. Po nieudanym makijażu pernamentnym na razie nie eksperymentuje.
  Odpowiedzi (0)
 • klementynka_32
  klementynka_32 2017-01-19 16:07:51 Moje brwi niestety nie chcą w żaden sposób ze mną współpracować ;) Są rzadkie, jest ich mało, zawsze takie były. Najlepiej sprawdza się u mnie henna. Do podkreślania używam też kredki. Może kiedyś wpadnie w moje łapki jakieś cudo, które sprawi, że będą takie jak mi się marzy.
  Odpowiedzi (1)

Fokus na brwi


Nadanie wymarzonego kształtu brwiom nie jest całkiem proste, ale dzięki kilku trikom i odpowiednim kosmetykom na pewno będzie łatwiejsze. Sprawdź!

Światło i lustro

Depilację brwi wykonuj w ciągu dnia, siedząc przed lusterkiem naprzeciwko okna. W takim świetle zauważysz wszystkie włoski, które należy usunąć. Używaj normalnego lusterka, a nie powiększającego – unikniesz w ten sposób ryzyka wyrwania zbyt dużej ilości włosków i przerzedzenia brwi. Bądź ostrożna - czasem jeden grubszy włosek decyduje o harmonijnej linii.  Co jakiś czas spójrz na siebie z oddali, aby widzieć obie brwi i obserwować, czy osiągnęłaś już pożądany efekt.

W rękach specjalisty

Jeśli nie ufasz swojemu talentowi, oddaj się w ręce stylisty, np. w Brow Barach Benefit. Modnym zabiegiem jest ostatnio tzw. nitkowanie, czyli usuwanie włosów za pomocą cienkiej, jednorazowej, bawełnianej nitki. Metoda ta wywodzi się z krajów arabskich i azjatyckich i pozwala na dokładną regulację brwi, a nawet pozbycie się zbędnego owłosienia z całej twarzy. Nitkowanie jest szybkie, skuteczne i mniej bolesne niż stosowanie pęsety. Nie powoduje większych podrażnień, a efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Zabieg dostępny jest m. in. w Sense & Body Spa w Warszawie.

Diabeł tkwi w szczegółach

Dzięki idealnej linii zyskasz efekt otwarcia i powiększenia oka. Jak najprościej ustalić optymalny kształt brwi? Hanna Jakubowska, Trainer Poland Benefit Cosmetics, radzi:

 • Wyznacz początek brwi, przykładając przedmiot o prostej krawędzi (linijkę lub trzon pędzelka) do dołka w nosie i oprzyj go o chrząstkę (tak by był ustawiony prostopadle do ust). Drugi koniec wyznaczy poszukiwany punkt. Im bliżej linii nosa nakreślone brwi, tym wydaje się on szczuplejszy.
 • Wyznacz łuk: przyłóż „pomocnik” do płatka nosa i poprowadź przez środek źrenicy - tu powinien się znaleźć najwyższy punkt uniesienia brwi, który decyduje o „otwarciu” oka.
 • Wyznacz koniec brwi: przyłóż prostą krawędź do płatka nosa i poprowadź przez zewnętrzny kącik oka.
 • Możesz też posiłkować się szablonami do brwi, np. Ardell Brow Perfection Stencils. Wybierz preferowany kształt szablonu, przyłóż go do brwi i przytrzymaj kciukiem oraz palcem wskazującym. Lekkimi pociągnięciami kredki do brwi delikatnie go zagęszczaj (zgodnie z kierunkiem ich wzrostu), a potem usuń włoski, które znajdują się poza obrębem nowego kształtu.

  Cieniuj kolor

  Aby podkreślić naturalny odcień brwi użyj kolor najbardziej zbliżony do najciemniejszego ich odcienia.

  Dla mocniejszego podkreślenia brwi zastosuj kolor o jeden lub dwa tony ciemniejszy. Pamiętaj, by nie nakładać ołówka, żelu czy pomady jednakowo na całej długości brwi. Naturalnie są one jaśniejsze przy wewnętrznej stronie, bo zazwyczaj rośnie tam mniej włosków. Możesz pokusić się o użycie kosmetyków w dwóch odcieniach – jaśniejszy bliżej nosa, ciemniejszy na końcach brwi.

   Ołówek, żel, cień czy pomada?

  Przetestuj. To kwestia indywidualnych upodobań i wygodny stosowania. Uniwersalny kosmetyk to Gimme Brow Benefit, żel dodający brwiom objętości z mikrowłóknami, które przyczepiają się do włosków i skóry, a także Ka-BROW!, kremowo-żelowa wodoodporna pomada do brwi, z 24 godzinną trwałością. Stosując High Brow w kolorze pudrowego różu podkreślisz i rozświetlisz łuki, nadając spojrzeniu świeżość i blask. Odmłodzisz się w jednej chwili.

  Naturalne, wyraziste i podkreślone brwi są na czasie. - Pamiętaj jednak, że wymarzony rezultat mogą zniweczyć nadmiernie wydepilowanie brwi, zbyt mocny kolor albo nieudany makijaż permanentny – przestrzega Hania Jakubowska.


   
  18 godz. temu