Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2177
  • produkty:3676
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1008
  • komentarze:20179

Komentarze:

Epilacja idealna


To ostatni moment, aby skorzystać z zabiegów epilacji laserowej przed latem. Nowoczesne technologie pozwalają szybko osiągnąć zamierzone rezultaty, a zabiegi są prawie bezbolesne. 

Epilacja laserowa pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia, a zabiegi są krótkie i prawie bezbolesne. Wreszcie mogą z nich również korzystać osoby z ciemną karnacją (bez ryzyka poparzenia) oraz te, które natura wyposażyła w jasne i cienkie włoski. 

Przygotowanie do zabiegu

Włoski do zabiegu powinny być świeżo zgolone, a nie wyrwane woskiem bądź depilatorem. Energia lasera jest pochłaniana przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, co prowadzi do jego zniszczenia. Należy pamiętać, że skóra przed zabiegiem nie może być podrażniona. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również świeża opalenizna, która zwiększa ryzyko poparzenia. 

Wrażenia czuciowe podczas zabiegu

Dzięki stosowaniu najnowocześniejszych urządzeń laserowych wysyłających bardzo wysoką energię, a także systemów chłodzących, zabieg epilacji jest prawie bezbolesny. Niektóre lasery skanują też poziom melaniny w skórze i automatycznie dopasowują swoje parametry, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Zabiegi są bardzo krótkie - pachy to ok. 3 minut, natomiast całe nogi ok. 20 minut. Na obszary najdelikatniejsze takie jak bikini czy twarz, nakłada się krem znieczulający, który niweluje przykre odczucia. Można też przed zabiegiem przyjąć środek przeciwbólowy. 

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Przez około 4 tygodnie po zabiegu, skóry poddanej epilacji nie wolno wystawiać na słońce, ponieważ mogą pojawić się przebawienia. Jeśli na skórze pojawią się podrażnienia, warto zastosować preparaty łagodzące po zabiegach, (np. Laserat firmy PHARMANN), które przyspieszą regenerację i zadziałają przeciwbólowo. Kilka dni po epilacji można zastosować łagodne peelingi, które zapobiegną wrastaniu włosków. 

Częstotliwość zabiegu

Światło lasera działa na włosy będące w fazie wzrostu (ok. 30% włosów na danych obszarze), dlatego zabieg należy powtórzyć od 3 do 6 razy w odstępie miesiąca. Zabieg jest tym skuteczniejszy, im ciemniejsze są włosy i jaśniejsza skóra. Skutecznie wykonana epilacja uwalnia od problemu na kilka do kilkunastu lat. Kiedy niechciane włoski zaczynają odrastać, wystarczy wykonać jeden zabieg, aby znowu zahamować ich wzrost.


 
5 godz. temu