Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2558
  • produkty:4060
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1163
  • komentarze:28872

Komentarze:

Eko fashionistka, czyli jak połączyć życie eko z nienagannym wyglądem


Od kilku sezonów panuje trend zorientowany na ekologię. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest rosnąca oferta marek w postaci odzieży produkowanej z naturalnych surowców. Jednak nie wszystko eko… co ma taki napis na metce. Jak więc rozpoznać prawdziwe eko ubrania i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Wybierając prawdziwie ekologiczne ubrania powinniśmy zwrócić uwagę na dwa czynniki: na to z czego są wykonane oraz na proces ich produkcji. Do eko zaliczana jest m.in. odzież stworzona z materiałów ponownie przetworzonych, z bawełny organicznej czy bambusa. Warto też sprawdzić, czy w procesie produkcji nie stosowano toksycznych barwników.

O ile stwierdzenie eko odnosi się do dbałości o nasze środowisko, o tyle bio ma na celu dbałość o naszą skórę, dlatego kompletując swoją garderobę warto zwrócić uwagę także i na ten element.

Bądźmy eko!

Do walki o ochronę środowiska w modzie, nakłaniają nas największe gwiazdy, m.in. Vivienne Westwood. Projektantka postanowiła ratować puszczę amazońską i na jej rzecz, razem z fundacją, zebrać 7 milionów funtów. W myśl przysłowia – „przykład idzie z góry” – kolejne marki postanowiły zadbać o nasze wspólne dobro, czyli środowisko. Liczne firmy wprowadziły do swojej oferty produkty z ekologicznej bawełny czy innych eko surowców. Marka Gatta poszła jednak o krok dalej – wykonała ekologiczne rajstopy. Wyprodukowane są z przędzy uzyskanej z naturalnych surowców, m.in. z rącznika pospolitego, z którego pozyskuje się olej rycynowy.

Przy zakupie eko ubrań warto sprawdzić również czy proces produkcji nie jest szkodliwy dla środowiska. Przy produkcji nowych rajstop BIO-ECO ograniczono emisję dwutlenku węgla aż o 7 kg/1 kg przędzy!

Dodatkowo same rajstopy ulegają szybszej biodegradacji. Jest to duży krok w przód dla ochrony środowiska, ale także dla wszystkich eko miłośników.

Coś dla skóry…czyli wpływ ekologicznej mody na nasz organizm

Często mówi się o zaletach ekologicznych ubrań jedynie w kontekście pozytywnego wpływu na środowisko. A co z naszą skórą? Warto wspomnieć, że Gatta zadbała także o ten element. Rajstopy
BIO-ECO, dzięki włóknom z naturalnych surowców m.in. rącznika pospolitego, mają właściwości bakteriostatyczne. Czyli zapobiegające rozwojowi bakterii w wyniku przegrzania stóp. Dodatkowo rajstopy Gatta BIO ECO charakteryzują się wyjątkową elastycznością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. I na koniec dobra wiadomość – idealnie spisują się w podróży, gdyż są szybkoschnące.

Eco fashionistki

Poza wszystkimi bio i eko zaletami mody, należy także zwrócić uwagę na jej walory estetyczne. Do tej pory ubrania eko większości osób kojarzyły się z bezkształtnymi formami w kolorach ziemi. Marka Gatta wie jednak, że każda kobieta chce wyglądać elegancko i pięknie. Dlatego rajstopy BIO-ECO nie tylko mają pozytywny wpływ na naszą skórę i środowisko, ale również okażą się idealnym dopełnieniem każdej stylizacji. Doskonale przylegają do nóg podkreślając w ten sposób piękne, kobiece kształty. Brak zaznaczonej części majteczkowej, jak i placowej powoduje, że tworzą one jednolitą całość. I to co istotne – mimo, że ich grubość to 40 DEN, dają efekt kryjącej rajstopy 60 DEN.

Najnowsze rajstopy BIO-ECO marki Gatta, można znaleźć w salonach firmowych marki na terenie całego kraju oraz na stronie internetowej:www.gatta.pl.


 
12 godz. temu