Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2174
 • produkty:3673
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1000
 • komentarze:20127

Komentarze:

 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 01:55:24 Co za dużo to niezdrowo pośladki można wypracować na siłowni
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-11-14 08:29:59 Wszystko musi być z umiarem zbyt duże piersi nie tylko wyglądają nie ładnie ale tez obciążaja zbytnio kręgosłup
  Odpowiedzi (0)

Dzisiaj kobiety chcą mieć nie tylko duże piersi ale i pośladki.


Rozmowa z dr Łukaszem Drozdem, specjalistą chirurgii plastycznej, ekspertem medycyny estetycznej, ekspertem leczenia żywieniowego. Absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Redakcja.: Największy atrybut kobiecości, to...?

Łukasz Drozd: Z danych statystycznych wynika, że piersi. Pewnie dlatego są najczęściej na świecie operowane (śmiech). Choć z mojego doświadczenia wynika, że podejście kobiet do wielkości piersi zmieniło się przez ostatnie dziesięciolecia. Dzisiaj kobiety pragną wyglądać dobrze, naturalnie. Nie chcą już piersi takiej wielkości jak ma Pamela Anderson. Piersi nie muszą być duże, muszą być dobrze dobrane do kobiety. Ze Stanów Zjednoczonych do Europy idzie jednak nowa moda na duże... pośladki. Takie jak ma Jennifer Lopez albo Kim Kardashian. 

 R.: Implanty piersi kojarzą się większości ludzi tylko i wyłącznie z powiększaniem piersi. Z operacją, która jest „zachcianką”, a przecież jest wiele kobiet, które marzą o piersiach, bo ich po prostu nie mają. 

Ł.D.:Mam wiele pacjentek, które przychodzą na operację ze wskazania medycznego. Po pierwsze są to kobiety, które straciły piersi, bo chorowały na raka. Implantacja jest najprostszą metodą do ich odtworzenia. Są kobiety, które chorują na zespół Polanda, to genetyczny zespół wrodzony, który powoduje, że u kobiety nie wykształca się jedna z piersi. I w takich przypadkach do ukształtowania piersi, stosuje się implanty. Zdarzają się kobiety, u których piersi zanikają po porodzie, w wyniku karmienia piersią. Wyglądają jak taki wyssany woreczek. I tu z pomocą też przychodzą implanty. Jak widać jest bardzo dużo kobiet, które ze względów zdrowotnych decydują się na operację plastyczą. One tego potrzebują nie tylko ze względu na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Kobiety, które nie mają piersi albo mają je małe, wycofują się z życia społecznego, trudniej im znaleźć pracę, partnera, bo nie mają pewności siebie. Operacja wszystko zmienia. Nie wpływa tylko na ich wygląd, ale na poprawę całego ich życia. 

R.: Operacja powiększenia piersi, jest inwazyjna. Nie wykonuje się jej w kilka minut, przebiega pod narkozą, mogą wyniknąć podczas zabiegu różne komplikacje. Jak dobrze wybrać chirurga, któremu oddamy w ręce swoje zdrowie? 

Ł.D.: Najważniejsze, żeby to był faktycznie chirurg, a nie jak my to nazywamy w swoim środowisku „pirat”. Zdarza się, że operacje plastyczne wykonują chirurdzy bez specjalizacji plastycznej lub inne osoby, które nie powinny zabiegów wykonywać. Myśląc o operacjach plastycznych trzeba zrozumieć, że to jest inna chirurgia. Czasami sobie żartuję, że przez trzy lata specjalizacji z chirurgii plastycznej uczyłem się jak nie operować. Musiałem wyzbyć się technik, zachowań, które nabyłem w trakcie robienia specjalizacji z chirurgii ogólnej. Operujemy innymi narzędziami, innymi technikami. Wszystko po to, by zadbać o estetykę naszej pracy. Praca chirurga plastycznego nie kończy się w momencie, kiedy wychodzi z sali operacyjnej. Moja praca kończy się, gdy wyleczę bliznę po operacji. I to jest najistotniejsze. Dla mnie dochodzenie do zdrowia pacjentki, to nie jest tylko operacja, ale wszystko to, co dzieje się z pacjentką przed i po. To jak blizna będzie się goiła, jak pacjentka będzie dochodziła do siebie. 

I tak, to rzeczywiście operacja duża, wymagająca anestezjologa, sali pooperacyjnej, całodobowej opieki, oddziału intensywnej opieki. Podczas zabiegu mogą się wydarzyć różne nieprzewidziane sytuacje. Lekarz musi mieć pod ręką cały zestaw narzędzi i personelu, żeby sobie z nimi poradzić. Mogą wystąpić różne powikłana, którym trzeba zaradzić.

R.: Czy tak samo, jak pewne ręce chirurga, ważny jest wybór implantu piersi?

Ł.D.: Tak. Ręce chirurga będą pacjentkom towarzyszyć kilka dni. Implanty całe życie. Są więc równie ważne jak wybór chirurga. Ja ostatnio współpracuje z firmą Mentor. To amerykański producent implantów. Założono ją w 1969 roku mieli więc czas na wypracowanie fantastycznych i sprawdzonych rozwiązań. Są tak dobrzy, że ostatnio rozszerzyli gwarancję na swoje implanty. Nie tylko dożywotnio gwarantują, że implant nie pęknie, no chyba że w wyniku ciężkiego urazu np. podczas wypadku, ale dają też 10 lat gwarancji, że u pacjentek nie wykształci się tzw. torebka. Czasami organizm traktuje implant jak ciało obce i otacza go torebką, zwalcza implant. Gwarantują, że nie wystąpi obrzęk limfatyczny. Mogą sobie pozwolić na takie gwarancje, bo są pewni swojej niezawodności. 


 
10 godz. temu