Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2504
 • produkty:4016
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1152
 • komentarze:28122

Komentarze:

 • rycerzyk6
  rycerzyk6 2019-09-11 12:16:18 Napewno geny mają znaczenie,ale nasze zaangarzowanie w i dbanie o skórę tez dadzą duże rezulatay:0
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2019-07-28 19:59:38 Jak się starzejemy dużo zalezy od genów
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-05 09:06:24 U mnie już niedługo 30 -stka. Od kilku już lat używam kremów czy pod oczy na całą twarz. Starzenia nie da się uniknąć chyba, że jakimiś zabiegami.
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2019-01-04 21:51:19 Cenne porady
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-06 18:18:10 Zycie mnie nie oszczędzilo.Jestem przed 40 i widać to.Kurze łapki i zmarszczki w kącikach ust niestety juz mam a kremy stosuje juz od kilku ładnych lat.Może to geny
  Odpowiedzi (0)
 • Natti
  Natti 2018-01-18 00:43:57 Jestem po 40 i nie mam zbyt wiele zmarszczek,tylko kiedy się śmieję pojawiają się w kącikach oczu.Odkąd skończyłam 25 lat używam kremu pod oczy.Cerę mam suchą i dość mocno rozszerzone pory,które są moją prawdziwą i największą zmorą.Poza tym kilka niewielkich przebarwień i okresowo pojedyncze niedoskonałości.Jak dotąd nie był mi potrzebny jakiś typowo p/zmarszczkowy zabieg,ale na wiosnę na pewno wybiorę się do salonu Yasumi,wygrałam kartę podarunkową i nie mogę się doczekać :)
  Odpowiedzi (0)

Jak dbać o skórę po ukończeniu kolejnej dekady życia?


Gdy ma się 20 lat – warto porzucić złe nawyki żywieniowe i palenie papierosów. Należy używać kosmetyków oczyszczających dostosowanych do typu skóry. Skórę należy pielęgnować kremami zawierającymi antyoksydanty lub witaminę C. Jeśli występują problemy z trądzikiem, warto skonsultować rodzaj pielęgnacji z kosmetologiem lub dermatologiem. Młoda skóra nie potrzebuje mocnych kremów, ale trzeba ją chronić. Podstawą jest więc filtr UV.

Po 30-tce warto skupić się na zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się skóry. Należy używać kosmetyków oczyszczających dobranych do typu skóry. To czas, kiedy należy zacząć złuszczać naskórek i stosować preparaty z retinolem. Trzeba też stosować kremy z antyoksydantami i zacząć używać kremu pod oczy, ponieważ w tym czasie pojawiają się pierwsze zmarszczki w tej okolicy. Niezbędne jest nawilżanie i bezwzględna ochrona przed słońcem. Dobrze też w gabinecie spróbować peelingów i mezoterapii. Lepiej wybierać łagodniejsze zabiegi, bo bardziej agresywne nie są jeszcze potrzebne.

Skóra 40-latków ma już bardziej widoczne zmarszczki i inne oznaki starzenia. Warto skupić się na zdrowej diecie, regularnym oczyszczaniu, peelingu i nawilżaniu. Trzeba też zainwestować w dobry krem pod oczy. Peelingi chemiczne i zabiegi, to podstawa zwalczania oznak starzenia, gdyż regenerują one ilość kolagenu w skórze. W tym czasie korzysta się też z toksyny botulinowej, wypełniaczy, koktajli witaminowych, rewitalizacji i mezoterapii. Mogą one pomóc wypełnić zmarszczki mimiczne.

Po 50-tym roku życia u większości pań pojawia się menopauza, która znacząco wpływa na proces starzenia. Skóra staje się cieńsza i przesuszona. Uwydatniają się też wcześniejsze zmiany. Istnieje jednak wiele sposobów, by nadal cieszyć się ładną, zadbaną skórą. Cerę należy oczyszczać i korzystać z peelingów. Stosować kremy rozjaśniające z antyoksydantami. Krem pod oczy powinien zawierać witaminy, kwas hialuronowy i koenzym Q10 a preparaty nawilżające oraz filtry - retinol. Rewitalizacja, mezoterapia i wypełniacze to najskuteczniejsze rozwiązanie dla skóry po pięćdziesiątce. Czas też zacząć rozważać operacje plastyczne.

60, 70 i więcej – zmiany na skórze pogłębiają się i są nieuniknione. Warto kontynuować wcześniejsze kroki, gdyż zdecydowanie polepszą kondycję skóry i sprawią, że nadal będzie ona piękna.

Opracowanie: dr Elżbieta Radzikowska
www.radzikowskaclinic.pl


 
15 min. temu