Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2092
 • produkty:3603
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:951
 • komentarze:19102

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-02-12 20:35:18 Gdybyśmy tak na wszystko zwracali uwagę to najprawdopodobniej nic byśmy nie jedli i z niczego nie korzystali bo wszystko szkodzi
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 08:30:21 Bez przesady ile tez się robi te paznokcie raz na mies
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-04 20:57:13 A co w tych czasach jest bezpieczne.Co chwila przed czymś jesteśmy przestrzegani
  Odpowiedzi (0)

Czy lampy UV w salonach manicure są bezpieczne?


Wybierając się do salonu stylizacji i pielęgnacji paznokci na manicure hybrydowy, zastanawiamy się, czy nie narazimy swoich dłoni na szkodliwe działanie promieni UV emitowanych przez lampy służące do utwardzania trwałego lakieru. Okazuje się jednak, że lampa lampie jest nierówna.


– W salonie zapytajmy, jakiego rodzaju lamp używa manikiurzystka, ponieważ możemy spotkać zarówno tradycyjne lampy UV wytwarzające promieniowanie UVA i UVB, jak i lampy LEDowe, które takich promieni nie emitują. Z tego powodu lampy LEDowe uważane są za bezpieczniejsze – mówi Antonina Papiewska, stylistka paznokci gwiazd z salonu Pardon My French. Czy zatem tradycyjne lampy UV są szkodliwe? Nie, lampy UV są stosowane na świecie już od 30 lat i badania potwierdzają, że zarówno lampy UV, jak i LED, mogą być bez obaw stosowane w salonach. Lampy UV nie emitują więcej światła niż znajduje się go w naturalnych promieniach słonecznych. Ekspozycja na światła UV przy jednorazowym zabiegu jest porównywalna z czasem 1,5 minuty spędzonej na słońcu. To znaczy, że dłużej wystawiamy na ekspozycje nasze dłonie podczas prowadzenia samochodu, niż w trakcie utwardzania lakieru w lampie.


– Żarówki w lampach UV zużywają się i powinny być wymieniane cyklicznie. Zużyta żarówka nie ma mocy i nie utwardza lakieru w prawidłowy sposób – zwraca uwagę Antonina Papiewska. Dlatego warto zapytać swoją manikiurzystkę, kiedy była wymieniana żarówka. Producenci testują i tworzą lampy odpowiednie dla prawidłowego utwardzenia swoich produktów. Mają one długość fali dostosowaną do użytego lakieru. Nieprawdą jest, że każdą lampą utwardzisz każdy produkt. Może okazać się, że twój lakier zamiast gwarantowanych dwóch tygodni, zacznie odklejać się już po kilku dniach. Oczywiście na trwałość manicure ma również wpływ jakość produktu oraz to jak płytka paznokcia została przygotowana do nałożenia lakieru oraz fakt, jak na co dzień dbasz o kondycję swoich paznokci – dodaje stylistka.


Choć lampy UV stosowane w salonach są bezpieczne, bardziej przyjazne dla naszej skóry są te LEDowe. Jeśli obawiasz się o dłonie, przed manicure możesz zaaplikować krem z filtrem.

 

Antonina Papiewska z salonu Pardon My French w Warszawie


 
2 godz. temu