Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2148
 • produkty:3647
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:976
 • komentarze:19658

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-17 20:38:21 Ostatnio zakupiłam dla mojego męzczyzny kosmetyki do brodu jest wręcz zachwycony , a ja podwójnie bo dodatkowo zmiękczyło mu to brodę i juz nie kłuję
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 09:19:33 dostal ode mnie krem ale średnio używa. Myślałam żeby do brody mu coś kupić ciekawe czy taki zestaw mu przypadnie do gustu
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 09:19:02 Mój mąż nie chce żadnych kosmetyków
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-12-13 19:59:28 Mówi się że mężczyźni są gruboskórni ale i ich skóra potrzebuje odpowiedniej ochrony tez może byc wrażliwa
  Odpowiedzi (0)

Czego potrzebuje skóra mężczyzny?


Pogląd o tym, że o wygląd zewnętrzny dbają wyłącznie kobiety, w dzisiejszym świecie odchodzi w zapomnienie. Coraz częściej robią to także panowie – chcą dbać o siebie i być na bieżąco z nowinkami z kosmetycznego świata. Jednak skóra mężczyzny wymaga nieco innej pielęgnacji – podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Nie pożyczaj kremu od żony

Skóra mężczyzny charakteryzuje się dużą ilością i zagęszczeniem naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i potowych, dlatego jest grubsza niż u kobiety. Produkowany przez męski organizm testosteron reguluje ilość wydzielanego sebum, co sprawia, że skóra panów posiada bogatszą warstwę ochronną i intensywniej się przetłuszcza. Z jednej strony czyni to ją bardziej odporną na działanie czynników zewnętrznych, ale z drugiej – naraża na łatwe powstawanie wyprysków i zaskórników. Ponieważ cera kobiety jest pod wieloma względami zupełnie inna, mężczyzna pod żadnym pozorem nie powinien dzielić kosmetyków ze swoją partnerką. Najważniejsze produkty do codziennej pielęgnacji twarzy dla panów to: żel oczyszczający, odpowiednio dobrany do rodzaju cery krem, a także peeling – używany raz w tygodniu.

Szybko i skutecznie

Wielu mężczyzn, szczególnie tych, u których wygląd i nienaganna aparycja odgrywają znaczącą rolę w życiu zawodowym, decyduje się na wspomożenie swojej domowej pielęgnacji profesjonalnymi zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej. Co ciekawe, z punktu widzenia lekarzy i kosmetologów,  są oni bardzo wymagającą grupą pacjentów. – Coraz częściej z usług kosmetologów korzystają panowie. Są to szczególnie biznesmeni, mający częsty kontakt z klientem, ale zdarzają się także przedstawiciele zupełnie innych zawodów – mówi Agata Nowak, kosmetolog SPA LAND. Co ciekawe, mężczyźni korzystający z zabiegów medycyny estetycznej najczęściej mają zupełnie inne wymagania niż panie.
Kobietom najczęściej zależy przede wszystkim na efektach. Aby je osiągnąć, są gotowe nawet na długi proces leczenia i wielokrotne powtarzanie zabiegów. Mężczyzna, który zgłasza się do nas na zabieg, chce przede wszystkim, aby sprawę załatwić szybko i aby efekt był widoczny od razu – dodaje Nowak.

Zabieg idealny dla mężczyzny

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom męskiej części pacjentów, proponując im zabieg HydraFacial MD, który podzielony jest na 4 etapy. Pierwszym z nich jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Następnie następuje oczyszczenie porów za pomocą peelingu. Trzeci etap to ekstrakcja, czyli bezbolesne próżniowe oczyszczenie twarzy, a ostatni polega na intensywnym nawilżeniu skóry za pomocą substancji aktywnych, zawierających przeciwutleniacze oraz składniki nawilżające, oczyszczające i przeciwzapalne. Efekty zabiegu są kompleksowe: skóra jest nie tylko oczyszczona i nawilżona, ale także widocznie odmłodzona. HydraFacial MD różni się od zwykłej mikrodermabrazji większą skutecznością, a także tym, że stosuje się w nim sterylne, jednorazowe końcówki złuszczające. Chociaż efekty zabiegu są najtrwalsze po około 4-6 sesjach, pierwsze korzyści można zobaczyć już po pierwszej wizycie. – Czas trwania zabiegu to tylko 30 minut, co w połączeniu z jego natychmiastowo widocznym efektem stanowi idealne rozwiązanie dla mężczyzn – mówi Agata Nowak.


 
32 min. temu