Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2539
  • produkty:4038
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1159
  • komentarze:28616

Komentarze:

Cera zimą


Zima to trudny okres dla cery naczyniowej. Mróz, zimny wiatr, gwałtowne zmiany temperatur przy wchodzeniu do ogrzewanych pomieszczeń, gdzie z kolei powietrze jest rozgrzane i zbyt suche. Wszystkie te czynniki wpływają na skórę drażniąco i mogą przyczyniać się do powstawania nowych zmian. Skóra naczyniowa jest wyjątkowa wrażliwa i bywa, że reaguje bardzo gwałtownie. Tworzący się na niej rumień i czerwone pajączki na twarzy nie dodają urody. A są na tyle widoczne, że trudno zamaskować je nawet korekcyjnym makijażem. Na szczęście mamy na nie sposób!  Bardzo skuteczną metodą likwidowania teleangiektazji, czyli widocznych pod skórą rozszerzonych naczyń krwionośnych jest zamykanie ich światłem lasera.

Moim pacjentom  do likwidacji powierzchownych zmian naczyniowych wykorzystuję laser Alma Harmony. Wykonywany z jego użyciem zabieg DYE-VL™ jest szybkim i nieinwazyjnym sposobem pozbycia się czerwonych „pajączków”.

Zabieg polega na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się hemoglobina. Technologia DYE-VL™ wykorzystuje emisję wąskopasmowego światła pulsacyjnego z przedziału 500 do 600 nm. Jest to wiązka światła najbezpieczniejsza dla skóry. Nie istnieje ryzyko uszkodzenia tkanek, a przy tym uzyskuje się najlepsze z możliwych efektów terapii w bardzo krótkim czasie. Dzięki zastosowaniu serii trzech filtrów koncentrujących światło w węższym zakresie, zabieg umożliwia zauważalną redukcję widocznych zmian. W niektórych przypadkach zadowalające efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu. W przypadku bardziej nasilonych, rozległych zmian może być konieczne skorzystanie z serii zabiegów (zazwyczaj trzech) – decyzję o tym podejmuje lekarz.

Zabieg jest krótki i praktycznie bezbolesny, dlatego w większości przypadków nie ma potrzeby wykonywania znieczulenia. Tuż po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie, niewielki obrzęk i uczucie ściągnięcia skóry. Objawy te nie wyłączają jednak pacjenta z normalnych czynności.

Do usuwania i redukcji naczynek głębokich stosujemy w naszych gabinetach laser neodymowo yagowy Alma Harmony XL. Urządzenie to sprawdza się znakomicie w przypadku dużych zmian naczyniowych na twarzy oraz na ciele. Stosuje się je do zwalczania rumieni, naczyniaków, trądziku różowatego, znamion rubinowych, żylaków.

Alma Harmony XL jest platformą łączącą kilka zaawansowanych technologii (m.in. wykorzystującą różne rodzaje światła) i dzięki temu może być wykorzystywana do wielu różnorodnych zabiegów, a uzyskane dzięki niej efekty są szybkie i satysfakcjonujące). Do usuwania zmian naczyniowych wykorzystujemy jedną z pięciu głowic – laser Nd:YAG. Wiązka laserowa trafia precyzyjnie w poddawany zabiegowi obszar, umożliwiając szybkie obkurczenie i zamknięcie rozszerzonych naczyń. Głowica wyposażona jest w system chłodzenia naskórka, który umożliwia niwelowanie odczucia bólu w trakcie zabiegu, chroni przed oparzeniem i zwiększa komfort pacjenta. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych na rynku medycyny estetycznej technologii, zabieg jest niemal bezbolesny, bardzo krótki i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Najczęściej zadowalające rezultaty uzyskuje się już po jednym zabiegu.

Warto pamiętać, że nawet po wykonanych zabiegach skóra naczyniowa wymaga wyjątkowo troskliwej ochrony. Należy w miarę możliwości unikać czynników, które mogłyby ją podrażniać, a więc ekstremalnych temperatur, długiego przebywania na zimnym powietrzu, gwałtownego przechodzenia z mroźnego otoczenia do nagrzanych pomieszczeń, a nawet jedzenia bardzo pikantnych potraw i spożywania alkoholu. Wychodząc na zewnątrz warto stosować kremy ochronne, wzbogacone również o filtry przeciwsłoneczne. Wieczorami dobrze jest sięgać po kosmetyki o działaniu kojącym, zawierające składniki mające działanie wzmacniające na ściany naczyń krwionośnych takie jak rutyna czy wyciąg z kasztanowca.

Zaczerwienienie twarzy jest akceptowalne chyba tylko wtedy, gdy jest wynikiem pozytywnych emocji. Nie ma przecież nic złego w rumienieniu się z radości albo ze szczęścia! Takie zaczerwienienie jest jednak przejściowe, a gdy emocje opadną, znika. Sprawa wygląda gorzej, gdy mamy do czynienia z nawracającym albo wręcz trwałym rumieniem na twarzy.

Skóra czerwieni się na policzkach i dekolcie u osób z cerą naczyniową. Dochodzi u nich do rozszerzenia naczyń krwionośnych pod wpływem drażniących czynników (a jest ich wiele: nadmierny chłód lub przeciwnie – wysoka temperatura, czynniki zewnętrzne, w tym niewłaściwie dobrane kosmetyki, światło słoneczne, oraz wewnętrzne – spożywanie pikantnych potraw, picie alkoholu a nawet gorących napojów).

Rumień może być jednak również objawem choroby. Często towarzyszy trądzikowi różowatemu. Oprócz rumienia na twarzy widoczne są wówczas również pojedyncze teleangiektazje, a w niektórych przypadkach grudki i krostki. Gdy zaczerwienienie pojawia się w okolicy nosa, brwi, przy linii włosów, może być objawem łojotokowego zapalenia skóry, występującego często u mężczyzn. Rumieniowi towarzyszy stan zapalny wymagający leczenia farmakologicznego.

Jeśli więc nadmierne zaczerwienienie twarzy spędza Ci sen z powiek, zgłoś się do lekarza. Dermatolog przede wszystkim ustali przyczynę rumienia, a następnie zaproponuje odpowiednio dobrane leczenie i pielęgnację. A uzupełniając kurację o zabiegi dostępne w gabinecie umożliwi szybkie zminimalizowanie problemu lub nawet jego całkowitą eliminację. Jakie zabiegi polecamy?

 LASEROWE LECZENIE ZMIAN

W Instytucie Medestetis polecamy Zabieg DYE-VL™ (wykonywany laserem Alma Harmony). Głównymi wskazaniami do zastosowania terapii są: rumień, trądzik różowaty, rozszerzone naczynka. Ta innowacyjna technologia doskonale sprawdza się w także dziedzinie profilaktyki skóry płytko unaczynionej. Zabieg polega na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się hemoglobina, co powoduje redukcję widocznych zmian. Wiązka lasera trafia precyzyjnie w wybrany obszar, nie uszkadzając sąsiednich tkanek. Zabieg jest praktycznie bezbolesny – czasem pacjenci mogą czuć lekkie pieczenie skóry. Tuż po zabiegu jest ona delikatnie zaczerwieniona i może być lekko obrzęknięta. Wymaga ochrony przeciwsłonecznej kosmetykami z wysokim filtrem UV.

PEELINGI

Polecane zwłaszcza dla osób z cerą naczyniową oraz w przypadku trądziku różowatego w okresie remisji choroby. Wzmacniają barierę skórno-naskórkową i zmniejszają nadreaktywność skóry.

PH Formula C.R. 1 complex to złożony preparat leczący chroniczne zaczerwienienia oraz trądzik różowaty (w fazie remisji). Peeling rekomendowany jest dla wrażliwych skór naczyniowych. Zawiera retinol oraz kwasy: migdałowy, salicylowy i mlekowy w różnych stężeniach, dostosowane odpowiednio do stopnia zaawansowania zmian. Wykazuje silne właściwości antybakteryjne, które pomagają niszczyć drobnoustroje związane z wykwitami w trądziku różowatym.

Dzięki nowoczesnej formule peeling PH Formula stymuluje skórę do odbudowy bez jej uszkadzania, dlatego tego typu terapię z powodzeniem możemy stosować nawet latem.

 


 
8 godz. temu