Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2606
 • produkty:4100
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1164
 • komentarze:29962

Komentarze:

 • paula7idobrzejest
  paula7idobrzejest 2020-06-30 21:52:37 nie miałam pojęcia że to się tak nazywa a znam parę osób, które niestety borykają się z tym problemem
  Odpowiedzi (0)
 • rycerzyk6
  rycerzyk6 2019-08-18 13:06:12 myslę ze zła postawa tez jest przyczyna tego schorzenia:)
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2019-02-24 20:57:35 Widziałam już u kilku osób taki bawoli kark i w co raz starszym wieku wygląda to naprawdę nieestetycznie
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2019-02-21 15:03:05 Kurczę nie wiedziałam ze to ma swoją nazwę. Moja koleżanka ma coś takiego na karku
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-02-21 08:06:32 Coś okropnego, ktoś kto się z tym boryka musi mieć mega dyskomfort, zwłaszcza że jest bardzo trudny do usunięcia nawet operacyjnie
  Odpowiedzi (0)

Bawoli kark


Co to jest bawoli kark, dlaczego powstaje i jak sobie z nim radzić? Na te pytania odpowiada nasz ekspert - Pani Karolina Pociask- właścicielka warszawskiej kliniki Kształtosfera.

Bawoli kark - definicja

Bawolim (lub wdowim) karkiem nazywamy trudną do usunięcia tkankę tłuszczową zgromadzoną na karku. Pojawia się ona najczęściej u osób po 35 roku życia. Nawet bardzo szczupła osoba może mieć bawoli kark i nie da się zredukować go dietą. U osób tęższych bawoli kark będzie większy i po odchudzaniu pozostanie niezmienny. Poza kwestią estetyczną powoduje problemy z obracaniem głową oraz bóle pleców wynikające między innymi z ucisku tkanki tłuszczowej na nerwy oraz naczynia krwionośne.

Jak powstaje bawoli kark

Duże znaczenie w powstawaniu bawolego karku ma skłonność genetyczna. Drugim czynnikiem jest siedzący tryb życia oraz przygarbiona postawa. Zgromadzona na karku tkanka tłuszczowa powoduje gorszą ruchomość odcinka szyjnego kręgosłupa oraz spięcie mięśni obręczy barkowej, co z kolei powoduje coraz większe garbienie, a to z kolei jeszcze bardziej ułatwia narastanie tkanki tłuszczowej i powstaje błędne koło. Kolejnym czynnikiem może być skrzywienie kręgosłupa, które również powoduje garbienie, a to prowokuje do odkładania się tkanki tłuszczowej na karku. 

Czy bawoli kark można usunąć

Bawoli kark jest bardzo trudny do usunięcia. Można go zredukować, a czasem nawet zlikwidować całkowicie. Bardzo ważne jest, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której tkanka tłuszczowa na karku jest twarda i zbita, ponieważ wtedy jest ją bardzo trudno rozmasować, rozruszać i usunąć. 

Dzięki zabiegom uzyskuje się znaczną poprawę zarówno w wyglądzie tej okolicy jak i w komforcie życia. Ustępują bóle, a sylwetka staje się coraz bardziej wyprostowana. 

Jak usuwamy bawoli kark

Bawoli kark usuwamy za pomocą aparatu VelaShape, który lokalnie przyspiesza metabolizm oraz aktywuje spalanie. Zabieg zaczynamy od zmiękczenia i uelastycznienia tkanki tłuszczowej, dzięki czemu staje się ona mniej tkliwa oraz łatwiej ją usunąć. Pierwszym efektem jest zwiększenie ruchomości dające możliwość wykonania skrętu głową i wyprostowania sylwetki. 

VelaShape działa poprzez podniesienie temperatury tkanki tłuszczowej z równoczesnym masażem, dzięki czemu dochodzi do przyspieszenia metabolizmu. Aparat podgrzewa skórę do około 42 st. C, a pacjent na ogół odczuwa cały zabieg jako bardzo przyjemny masaż rozluźniający.

Aby osiągnąć pożądany efekt, należy zrobić 4-8 zabiegów w odstępie jednego tygodnia. Ilość zabiegów zależy przede wszystkim od grubości oraz zbitości tkanki tłuszczowej. Między zabiegami pacjent powinien zwracać szczególną uwagę na utrzymywanie prostej sylwetki. 

Jak wygląda sam zabieg

Na ciało nakładany jest balsam dedykowany specjalnie do tego typu urządzeń. Jego zadaniem jest zwiększenie przewodnictwa prądu, schłodzenie skóry oraz danie poślizgu rolkom.  Kręcące się rolki wykonują masaż mechaniczny, natomiast podciśnienie daje efekt masażu próżniowego. Jednak najważniejszy w tym urządzeniu jest prąd bipolarny o wysokiej częstotliwości. Jego zadaniem jest podgrzanie tkanek do temperatury 42 st. C. Taka temperatura powinna być utrzymana przez około 20-25 minut. W tym czasie skóra jest masowana, rozluźniana, odżywiana i oczyszczana z toksyn. 

Po zabiegu kark jest zaczerwieniony, co wynika z podwyższonej temperatury. Mogą pojawić się niewielkie siniaczki powstałe w następstwie masażu oraz podciśnienia. Następnego dnia pacjent zwykle odczuwa niewielką bolesność podobną do zakwasów. Od razu po zabiegu zdecydowanie zwiększa się ruchomość, a pacjent czuje ulgę i brak napięcia. Dolegliwości pozabiegowe ustępują przeważnie w ciągu doby. Skóry nie trzeba pielęgnować inaczej, niż zwykle. Po drugim i kolejnych zabiegach, skutki uboczne zwykle już nie występują, co wynika z przyzwyczajenia się skóry do intensywnego masażu i podgrzania.

Po zabiegu warto pić więcej wody, co wspomoże układ limfatyczny oczyszczający miejsce, z którego efekt przyspieszonego metabolizmu musi być usunięty.

Czy każdy może korzystać z zabiegu VelaShape

Zabieg VelaShape jest bezinwazyjny, jednak nie powinny z niego korzystać panie w ciąży, karmiące mamy, osoby z nowotworami skóry w miejscu zabiegu oraz ze stymulatorami serca. 

Pacjenci mający problemy z tarczycą zwykle trudniej osiągają zadowalający efekt i trzeba u nich wykonać więcej zabiegów. 

Czy raz usunięty bawoli kark może pojawić się ponownie

Po zredukowaniu bawolego karku należy zwracać szczególną uwagę na tę okolicę ciała, ponieważ problem lubi powracać. Gdy tylko zauważamy, że powstaje ponownie, warto zrobić jeden zabieg, aby nie doprowadzić do powstania grubej i twardej warstwy tkanki tłuszczowej.

Jaka jest cena jednego zabiegu

Zabieg kosztuje 200 zł, należy jednak pamiętać, że trzeba wykonać serię zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt. 

Wiecej na www.ksztaltosfera.pl


 
4 godz. temu