Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2450
  • produkty:3970
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1134
  • komentarze:26661

Komentarze:

ANTI-AGING uśmiechu


Piękny uśmiech zdecydowanie wpływa na odmłodzenie całej twarzy. Warto o niego zadbać, aby cieszyć się nie tylko lepszym zdrowiem, ale też olśniewać wyglądem. Co jest ważne w odmładzaniu zębów, pytamy naszego eksperta lekarza dentystę Łukasza Gajdę z Kliniki Ekodent w Warszawie. Co w stomatologii oznacza  młody uśmiech?

To przede wszystkim zdrowe, prawidłowo ustawione, niepościerane, jasne zęby. Bardzo ważnym elementem są dziąsła, które powinny mieć różowy kolor, a zęby powinny być w nich dobrze zakotwiczone. Atrakcyjność jest też postrzegana przez pryzmat mimiki. Aby była ona zachowana, zęby muszą być w dobrej kondycji, dzięki czemu zostają zachowane odpowiednie proporcje twarzy. 

Czy zęby maja wpływ na owal twarzy?

Jeśli zęby się ścierają, są usunięte lub zniszczone przez próchnicę, wtedy organizm musi sobie z tym poradzić i tak je poustawiać, aby dalej mogły pełnić swoją funkcję. Często widzimy, że niektóre osoby mają pomarszczone dolne odcinki twarzy, z mocno zarysowanymi bruzdami nosowo-wargowymi. Są one w dużym stopniu związane z utratą prawidłowej wysokości dolnego odcinka twarzy. Powstaje też wtedy tzw. negatywny uśmiech, czyli opadające kąciki ust.

Jakie są sposoby na ładny uśmiech?

Wybielanie zębów, to najprostszy sposób na odmłodzenie uśmiechu. Należy jednak pamiętać, że wybielamy zęby zdrowe, wyleczone. Chorych zębów nie można wybielać, ponieważ wybielanie jest bezpieczne dla szkliwa, a nie dla innych tkanek zęba. Wybielanie zębów chorych może doprowadzić do ich nadwrażliwości a nawet obumarcia, dlatego warto wybielać zęby pod kontrolą lekarza dentysty, który będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem tego procesu. Kolejnym zabiegiem odmładzającym zęby jest ich wydłużenie, co w efekcie daje podniesienie zgryzu i poprawia nie tylko wygląd samych zębów, ale proporcje całej twarzy. Do wydłużenia bocznych zębów służą tzw. onleye, natomiast przednie zęby przedłuża się, w zależności od ich kondycji,  za pomocą koron lub licówek, które dodatkowo poprawiają wygląd zębów przebarwionych. Konieczne jest uzupełnienie ubytków za pomocą implantów lub protez. 

Ile czasu potrzebujemy na odmłodzenie zębów?

Już w czasie jednego miesiąca można usprawnić funkcjonowanie zębów oraz uatrakcyjnić ich wygląd za pomocą prac tymczasowych, które zdecydowanie zmieniają i poprawiają uśmiech, a pacjenci są z nich bardzo zadowoleni. Żeby zrobić prace ostateczne, potrzeba od pól roku do roku, ponieważ duże zmiany wymagają adaptacji.  


 
2 godz. temu