Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:1975
  • produkty:3506
  • zabiegi:147
  • firmy:108
  • porady ekspertów:877
  • komentarze:17802

Komentarze:

AKTYWNY WĘGIEL – DLACZEGO STAŁ SIĘ TAK POPULARNY?


Każdy chciałby mieć świeżą, rozjaśnioną i zdrową cerę. Niestety zmorą współczesnego świata są zanieczyszczenia powietrza, brud i nieczystości, które codziennie osadzają się na naszej skórze, powodując, że staje się tłusta, poszarzała i podrażniona. I tu na pomoc przychodzi aktywny węgiel, który rozkochał już w sobie miliony kobiet na całym świecie.

Dlaczego? Pytamy o to Annę Drobnik, kosmetolog i szkoleniowiec marki KLAPP Cosmetics.

Co znaczy „aktywny”

Jest to węgiel w najczystszej postaci, który został podgrzany w taki sposób, że wykształcił w sobie wiele małych szczelin, czy tez „porów”, w których udaje mu się uwięzić nieczystości i chemikalia. Można powiedzieć, że aktywnie pomaga pozbyć się toksyn.

Aktywowany węgiel w kosmetyce słynie ze swoich detoksykujacych właściwości. Doskonale radzi sobie z przyciąganiem i wchłanianiem toksyn, nadmiaru sebum czy też zrogowaciałego naskórka. Ponadto wykazuje działanie rozjaśniające, kojące, przeciwzapalne i antybakteryjne. Nie narusza bariery ochronnej skóry, stąd staje się łagodny w zastosowaniu – mówi Anna Drobnik, kosmetolog i szkoleniowiec marki KLAPP Cosmetics.

Oczyszcza i reguluje

Kiedy aktywny węgiel wchodzi w kontakt z zanieczyszczeniami, zaczyna intensywnie je pochłaniać, jednocześnie sprawiając, że skóra przestaje się świecić. Węgiel absorbuje bowiem od 100 do 200 razy więcej zanieczyszczeń niż sam waży! Bardzo dobrze sprawdza się więc w produktach kosmetycznych przeznaczonych do oczyszczania – peelingach, żelach, pastach do zębów czy maskach. 

S.O.S. dla tłustej skóry

Kiedy skóra nadmiernie się przetłuszcza, szukamy produktów, które regulują problem. Najlepiej, gdyby idealny kosmetyk nie tylko niwelował nadmierny łojotok, ale działał przy okazji w kierunku anti-aging i wygładzając skórę, zapewniał zdrowy, rozświetlony koloryt. 

Maska KLAPP Regulating Black Mask w swoim składzie zawiera aktywowany węgiel, ekstrakt z rumianku oraz mech koralowy. Dzięki właściwościom regulująco, detoksykująco, pielęgnacyjnym pozostawi skórę wypoczętą, nawodnioną i gładką. Dodatkowo świetnie odmładza i oczyszcza skórę – tłumaczy Anna Drobnik.

KLAPP REGULATING BLACK MASK (1 szt., ok.57 zł)

Maska regulacyjna i nawilżająca, zmniejsza zmarszczki mimiczne i sprawia, że skora jest promienna i czysta. Idealne dla cery problematycznej po 30 roku życia. Wyrównuje utratę nawilżenia i uwalnia skórę od substancji szkodliwych. Działa detoksująco i absorbuje nadmierną ilość sebum. Wyprodukowana z substancji roślinnych i mineralnych, aktywny węgiel działa jak magnes przyciągając bakterie, substancje trujące, zanieczyszczenia, pozostałości sebum z powierzchni skory. Substancje aktywne: aktywny węgiel, olej kokosowy, ekstrakt z rumianku, mech koralowy


 
20 godz. temu