Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2087
 • produkty:3603
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:951
 • komentarze:19063

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-10 07:58:18 Nie używałam i chyba bym nawet nei wiedziała jak używać
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2019-01-09 21:48:07 Nie używam
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 09:17:28 Mam ale nie używam
  Odpowiedzi (0)
 • silva63 2016-09-07 06:32:57 Niestety bardzo szybko wypłukuje wypełnienie w zębach, ciśnienie wody sprawia że po dłuższym stosowaniu niestety uszkadza zęby niszcząc płytkę nazębną jak i zrusza koronki umieszczone na stałe, powodując odklejenie się od podstawy.Nie polecam strasznie niszczy zęby.
  Odpowiedzi (0)

A po co jest irygator?


"Aby utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej, oprócz szczotkowania zębów ważne jest oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczki, zarówno elektryczna jak i manualna, nienajlepiej radzą sobie ze stycznymi powierzchniami. Z pomocą przychodzą nam nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe oraz wykałaczki. Jednak ich używanie wcale nie jest takie proste, a na pewno czasochłonne. Trudno jest dotrzeć w przestrzenie między trzonowcami, problemy sprawiają też  stałe aparaty ortodontyczne, implanty i uzupełnienia protetyczne, czyli korony i mosty.

 

Zatem jak mimo wszystko zachować higienę, kiedy zwykła nitka dentystyczna nie wystarcza? Właśnie w tym celu stworzono IRYGATOR do jamy ustnej. Jest to urządzenie, którego działanie polega na mieszaniu wody ze sprężonym powietrzem i podawaniu tej mieszanki pod odpowiednim ciśnieniem. Irygator jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy nalać w zbiorniczek wody, mieszanki wody z ulubionym płynem do płukania jamy ustnej lub samego płynu, następnie dyszę przyłożyć w przestrzenie między zębami i wcisnąć odpowiedni przycisk uwalniający strumień wody. 

 

Irygator oczyszcza przestrzenie z osadu, bakterii oraz resztek pokarmowych. Można nim wyczyścić nie tylko styczne zębów, ale również zalegające jedzenie z zamków ortodontycznych, koron i mostów.  Pacjenci mający głębokie kieszonki dziąsłowe, dzięki irygatorowi w łatwy sposób wypłuczą z kieszonek bakterie.

 

Irygator nie jest tani, ale może z niego korzystać cała rodzina, oczywiście kiedy każdy członek rodziny ma swoją końcówkę do irygatora. Na rynku jest wiele firm, które oferują w swojej sprzedaży irygatory do jamy ustnej. Przed wyborem warto poczytać na forach internetowych opinie użytkowników, a przede wszystkim udać się do swojej higienistki, która doradzi i pomoże przy wyborze odpowiedniego urządzenia."

 

Opracowanie: Katarzyna Pytka - dyplomowana higienistka
www.denticanova.pl


 
20 min. temu