Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2341
 • produkty:3869
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1094
 • komentarze:23662

Komentarze:

 • malinka 2019-08-20 18:01:50 Krem do rąk mam zawsze pod ręką by po każdym umyciu rąk mieć czym je posmarować
  Odpowiedzi (0)
 • Alicja Foltys
  Alicja Foltys 2019-08-07 12:36:42 Mi najbardziej niszczą się dłonie przez mycie naczyń więc muszę sie zaopatrzyć w jakieś rękawice di mycia
  Odpowiedzi (0)
 • rycerzyk6
  rycerzyk6 2019-07-31 19:51:54 To jest moja kłopotliwa część ciała,często suche i popękane
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-07-31 19:36:21 Hmmm u mnie z pielęgnacja dłoni to jest równie. Ja jakoś jestem z tych osób które nie lubią kremów na dłonie bo mnie to poprostu drażni, lepi się, ciągle zostawiam gdzieś plamy gdzie tylko się dotkne. Albo ja poprostu nie trafiłam na tkai który by zagościł u mnie na dłużej.
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2019-07-31 13:41:06 Stosuje się do tej zasady o dłonie dbam tak jak o twarz
  Odpowiedzi (0)

3 sprawdzone sposoby na zadbane dłonie


O nasze dłonie powinniśmy dbać niezależnie od pory roku - nie tylko zimą, kiedy są narażone na gorsze warunki atmosferyczne. Ręce pokrywa cienka i wrażliwa skóra, w której znajduje się niewiele chroniących ją gruczołów łojowych. Dodatkowo, codziennie osłabiają ją detergenty (podczas prania i zmywania), kurz (w czasie sprzątania), a nawet woda i mydło. Jak pielęgnować dłonie, by zawsze były piękne i zadbane?

Unikajmy kontaktu z chemią

Kluczową kwestią w pielęgnacji naszych dłoni jest ochrona przed bezpośrednim wpływem substancji chemicznych, służących do sprzątania mieszkania. Warto zwracać uwagę na środki czyszczące, nie tylko w trakcie generalnych porządków, ale też i każdego dnia, np. podczas zmywania naczyń. Nasze dłonie spędzają wówczas pod wodą nawet kilkanaście minut i nasiąkają od chemii zawartej w płynach do czyszczenia. Przez to stają się suche, a paznokcie robią się łamliwe. Dobrze jest zatem zaopatrzyć się w porządne rękawiczki oraz płyny do czyszczenia z możliwie najbardziej naturalnymi składnikami.

Wykonujmy regularny peeling

Podstawą w pielęgnacji naszej skóry jest peeling. Dzięki niemu usuwamy nadmiar naskórka, który nie jest naszemu organizmowi potrzebny, a tylko blokuje przenikanie składników odżywczych do skóry właściwej. Nawet najlepszy krem nie przyniesie efektów, jeśli nie ma szansy wniknąć w skórę. Peeling sprawia, że miejscowo poprawiamy krążenie, dzięki czemu nasze dłonie wyglądają zdrowo. Ma też korzystny wpływ na kolor naskórka na dłoniach, ponieważ częściowo niweluje przebarwienia.

Zadbajmy o odpowiednią pielęgnację

Wybierając krem do pielęgnacji naszych dłoni, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Najlepiej sprawdzi się produkt zawierający składniki, które w naturalny sposób, głęboko nawilżą ciało, np. masło shea, które regeneruje nawet najbardziej przesuszoną skórę. Ten składnik możemy znaleźć w bezzapachowym, odżywczym kremie do rąk Satin Hands® z Masłem Shea. Poza tym kluczowym składnikiem zawiera w swoim składzie również wyciąg z moreli, ekstrakt z krokosza barwierskiego i olej słonecznikowy, które są bogate w witaminę A, E i kwasy omega 3. Dzięki temu krem Satin Hands® doskonale nawilża dłonie, utrzymując przy tym odpowiednią barierę lipidową naskórka, chroniącą nasze dłonie przed działaniem czynników zewnętrznych. Aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie kremu do rąk, na noc warto nałożyć jego grubszą warstwę oraz bawełniane rękawiczki. Rano z pewnością obudzimy się z tak delikatną skórą, jak po zabiegu w najlepszym SPA!


 
2 godz. temu