Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2404
  • produkty:3922
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1121
  • komentarze:25808

Komentarze:

Idealna fryzura dopasowana do wieku


Jaką nosić fryzurę, kiedy masz 20-, 30-, 40-, 50- i więcej lat? Zapytaliśmy naszego eksperta - stylistę włosów i właściciela salonów GNATYSHYN - Vovę Gnatyshyna:

Istnieje trend, że im dojrzalsza kobieta, tym krótsze nosi włosy. Czy długie włosy są zarezerwowane dla osób tylko w młodym wieku? Absolutnie nie! Jednak jest jeden warunek: należy zaufać fryzjerowi, który dopasuje formę do kondycji włosów. 

Młode dziewczyny 20+ mogą sobie pozwolić praktycznie na wszystko. To dobry czas na eksperymenty i metamorfozy. Z punktu widzenia fryzjera, niewiele nas ogranicza, często dostajemy wolną rękę. Młode dziewczyny, zainspirowane blogerkami i youtuberkami lubią stylizować, farbować a nawet strzyc się same! Między innymi dlatego też, wiekowo, jest to najmniej liczna grupa klientek salonów. 

Po 30 roku życia kobiety mają mniej czasu i więcej obowiązków, dlatego paniom po 30-tce polecamy fryzury, które nie wymagają czasochłonnej stylizacji. Po 40-tce warto zastanowić się nad rozjaśnianiem włosów. Rozświetlenie okolic twarzy działa odmładzająco! Po 50 roku życia zaczynają dominować krótkie formy. Do łask wraca fryzura na pazia. Polecana jest paniom o szczupłej twarzy, które lubią siebie z grzywką. Dobrze dobrana i ostrzyżona fryzura potrafi odjąć kilka lat, szczególnie, gdy jest połączona z odpowiednim kolorem (np. sombre).

Fryzury pań 60+ nie muszą być wyrazem rezygnacji z życia. Dobra fryzura odmładza lepiej niż najlepszy krem! Czasem przyda się zmiana fryzjera, który będzie miał świeże spojrzenie a nie tylko kontynuował pomysł sprzed lat. Długie fryzury dla pań po 60-tce często są nieodpowiednie ze względu na kondycję włosów. Włosy są już wtedy cienkie, przerzedzone i zniszczone. W takich przypadkach sprawdzi się bob i long bob. To uniwersalna fryzura, którą można dopasować do każdego kształtu i urody. Może sięgać do kości policzkowej lub do ramion. Do tego blond sombre, które jest świetną opcją dla pań chcących zamaskować siwe słowy bez konieczności częstych wizyt u fryzjera. Na szczęście kreatorzy mody i fryzjerstwa coraz częściej dostrzegają potrzeby osób starszych i angażują dojrzałe modelki do swoich kolekcji.

www.gnatyshyn.pl

 


 
3 godz. temu