Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2605
  • produkty:4096
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1164
  • komentarze:29927

Komentarze:

Jak uzyskać gładką skórę bez botoksu?


Młodo wyglądająca skóra bez śladu zmarszczek to absolutny wymóg dzisiejszych czasów. Nic dziwnego, że temat zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, cieszy się ogromną popularnością. Jednak nie każda kobieta może i chce, zdecydować się na ingerencję lekarza. Czasem jest to kwestia przekonań, nie rzadko przeciwskazań, albo obawy przed bólem. Dla tych właśnie Klientów, którzy pragną cieszyć się gładką i promienną cerą, eksperci marki Peel Mission® opracowali preparaty BOTOX EFFECT ROLL-ON oraz BOTOX TONIC, o tzw. działaniu „botox like”.

Na czym ono polega?

Kluczowym składnikiem kosmetyków jest kwas gamma-aminomasłowy (GABA). Jego działanie opiera się na blokowaniu sygnałów nerwowych, co skutkuje relaksacją mięśni i widocznym wygładzeniem zmarszczek ekspresyjnych. Podobnie jak dzieje się to w przypadku wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Uzyskany efekt jest natychmiastowy a pielęgnacja zdecydowanie należy do tych bezbolesnych.

BOTOX TONIC, wzbogacony jest w glukonolakton ceniony za właściwości nawilżające i antystarzeniowe oraz olejek grejpfrutowy, który wymiata wolne rodniki, hamuje procesy starzenia i degradacji komórek. Dodatkowo nadaje preparatowi świeży, cytrusowy zapach.

Preparat BOTOX EFFECT ROLL-ON, podany jest w atrakcyjnym opakowaniu z wygodnym aplikatorem. Trzy małe kuleczki efektywnie masują skórę, pobudzając mikrokrążenie, co zwiększa penetrację składników aktywnych jak również pozwala precyzyjnie „opracować” każdą zmarszczkę. Te dwa małe kroki składają się na super rytuał, który wykonywany codziennie rano pozwala cieszyć się młodszym wyglądem, bez konieczności stosowania inwazyjnych metod!

Czy lepiej stosować produkty typu botox czy wykonywać zabiegi botoxu ?

Toksyna botulinowa to substancja powodująca bezruch mięśni przez kilka miesięcy po wstrzyknięciu. Wykorzystuje się ją w celu minimalizacji zmarszczek mimicznych. Jest na pewno jednym ze skuteczniejszych zabiegów przywracających młodszy wygląd skórze o czym może świadczyć też ogromna popularność botoxu. Trzeba jednak pamiętać, że jest to dość kosztowny zabieg, a trzeba go powtarzać średnio od czterech do sześciu miesięcy. Należy również do tzw. metod inwazyjnych i obarczony jest ryzykiem skutków ubocznych (np. bóle głowy, problemy z mimiką twarzy, osłabienie mięśni i rozprzestrzenienie się toksyny botulinowej na sąsiadujące mięśnie). U około 3% pacjentek obserwuje się efekt tzw. „opadającej powieki” lub „opadających brwi”.

Dla Klientek, które nie chcą podjąć tego ryzyka lub są w gronie osób z przeciwskazaniem do powyższego zabiegu, alternatywą są kosmetyki „botox-like”. Pielęgnują skórę i poprawiają jej kondycję. Używane systematycznie pomagają uzyskać efekty podobne do botoxu, ale nie zawsze takie same. Zdecydowanie wymagają systematyczności. Z pewnością są idealne dla Klientek, zmagających się z pierwszymi oznakami starzenia, które preferują naturalną pielęgnację. Paniom, które chcą spróbować czegoś bardziej inwazyjnego polecamy tradycyjny zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Należy jednak pamiętać, że nie zwalnia on od codziennej aplikacji kremu.

 


 
2 godz. temu